Boże Narodzenie – święto tradycji chrześcijańskiej

Boże Narodzenie – święto tradycji chrześcijańskiej

Choć Boże Narodzenie jest świętem upamiętniającym narodziny Jezusa Chrystusa, to z roku na rok nabiera coraz bardziej komercyjnego charakteru. Te święta są nierozerwalnie związane z dekoracją choinek, prezentami oraz świątecznymi łakociami.

Mogłoby się wydawać, że w ten sposób umniejszamy i spłycamy powagę tych świąt, ale tak nie jest, wciąż pozostaje w nim miejsce na najważniejszy cel, jakim jest spotkanie z bliskimi. Istnieje szereg tradycji związanych z tym okresem. Mowa tutaj o słynnych dwunastu potrawach na stole, przystrajaniu choinki, prezentach i kolędowaniu.

Tradycje świąteczne

Boże Narodzenie jest okresem, w którym wraz z najbliższymi przygotowujemy tradycyjne potrawy a także dekoracje świąteczne, mające uprzyjemnić oraz uczcić to święto. W wielu domach istnieje tradycja wspólnego tworzenia stroików świątecznych, ozdób choinkowych, wianków adwentowych, dekoracji na drzwi czy okna oraz bardzo popularne w ostatnich latach dekorowanie domów czy mieszkań lampkami. Te wspólnie spędzone chwile wprowadzają nas w świąteczną atmosferę i są znakomitą okazją, by zbliżyć się do siebie. Magia świąt nie omija także naszego życia zawodowego, ofiarujemy sobie wzajemnie prezenty, czy też organizujemy firmowe spotkania wigilijne, aby nawiązać bliższą relacje ze współpracownikami i miło spędzić z nimi czas. Boże Narodzenie wiąże się także z tradycją wyczekiwania. Mowa tutaj o oczekiwaniu na: przyjazd najbliższych, pierwszą gwiazdkę, by w końcu móc zasiąść do stołu i rozpocząć ucztowanie a po nim oczywiście, na co czekają nie tylko dzieci, ale również i dorośli, by móc rozpakować zalegające pod choinką prezenty i w końcu na to, gdy najedzeni i uszczęśliwieni prezentami zasiadamy do wigilijnych deserów, by rozpocząć kolędowanie. Wszystko to pobudza w nas chęć do działania oraz starania się i daje nam nadzieję na lepsze jutro.

Religijne święto pełne radości

Święta Bożego Narodzenia, to cudowny czas, podczas którego jesteśmy dla siebie milsi i stajemy się sobie bliżsi. Boże Narodzenie to okres pełen radości wynikającej nie tylko z religijnego uniesienia, jakim są narodziny Zbawiciela, ale także z szeregu drobnych przyjemności, które mają nam umilić i uczcić to wydarzenie. Oczekujemy miedzy innymi niezwykłych potraw, które jadamy tylko w wigilię, koszy słodkości, jak i szeregu radosnych chwil spędzonych z rodziną. Oczywiście nie może zabraknąć ozdób świątecznych, które tworzą niepowtarzalną atmosferę. Co ciekawe, kompozycje bożo-narodzeniowe stały się także idealnym punktem zaczepienia dla w wielu blogerów czy też vlogerów, jak i osób posiadających artystyczną duszę. Wynika to z tego, że jest to znakomity okres, w czasie którego każdy z nas pragnie upiększyć swoje życie, aby rozgrzać nasze serca w czasie zimowych i chłodnych dni nie tylko przy pomocy płynącej radości, ale także szeregu aspektów wizualnych.

udostępnij wpis: