Napełnianie balonów helem

FLY LUXE / Płyn uszczelniający balony!

Jeżeli nie mamy możliwości napełnienia balonów helem tego samego dnia lub po prostu chcemy, aby latały jak najdłużej to jest na to sposób – żel FLY LUXE. Jest to specjalny płyn/żel, który został stworzony specjalnie po to, aby przedłużyć „życie” balona. FLY LUXE jest przezroczysty, nie toksyczny i nie barwi ubrań. Przed napełnieniem balonu helem należy wlać kilka kropel płynu do środka balona a następnie go „wymasować”. Co najważniejsze, FLY LUXE potrafi przedłużyć latanie takiego balona lateksowego nawet 25-krotnie!

Oferujemy także butle z helem z możliwością wynajmu

Są to butle zarówno jednorazowe jak i wielokrotnego użytku.

FAQ:

1) Jak długo latają balony z helem?

Wiele osób pyta się nas właśnie o to – Jak długo balony będą latać? Wszystko zależy oczywiście od rodzaju balonów i ich jakości.

  • Balony Lateksowe 11″/28cm 8- 12 godzin z FLY LUXE płynem uszczelniającym nawet 1-4 tygodni według producenta w idealnych warunkach i w zależności od wielkości balona. Z naszych doświadczeń jest bezpieczniej przyjąć 3-6 dni.
  • Balony Foliowe od 1-3 tygodni
  • Balony Bubbles od 2 tygodni do nawet miesiąca i dłużej!

2) Gdzie kupić balony oraz żel uszczelniający FLY LUXE?

  • Po zakup żelu zapraszamy do naszej kwiaciarni Róża (ul. Tarnogórska 14, Gliwice)
  • Proponujemy również złożyć zamówienie telefonicznie (tel. 32 230 48 58) z dostawą do Twojego domu już w 2h!

3) Jaka jest wydajność butli z helem?

Zależnie od wielkości i ciśnienia jakie możemy uzyskać w butli na rynku dostępne są opakowania od 0,25 m3 do 10 m3. Producenci na butlach jednorazowych, które często są zaopatrzone w odpowiednia ilość balonów, podają wydajność dla konkretnej objętości.

4) Dlaczego balon napełniony helem się unosi?

Hel jest gazem lżejszym od powietrza. Gazy dążą do uzyskania równowagi, czyli hel dąży do wyniesienia się ponad powietrze. Hel działa na tyle energicznie że powoduje wynoszenie ponad powietrze również dostatecznie lekkich powłok nim wypełnionych.

5) Jak daleko balon się uniesie?

Nawet do 8 km, dlatego jeżeli planujemy wypuścić balony w powietrze musimy zgłaszać to służbom zajmującym się bezpieczeństwem przestrzeni lotniczej.

Hel – informacje techniczne