kwiaty_na_dzien_matki

Kwiaty na Dzień Mamy

Jest kilka takich dni w roku, które obchodzimy w sposób szczególny. Oprócz dni, w które świętujemy urodziny lub imieniny bliskiej nam osoby, należą do nich także te, które mają swoje wyjątkowe miejsce w kalendarzu. Do takich z pewnością zalicza się święto naszych mam czyli Dzień Matki. Święto to, ma wymiar międzynarodowy i obchodzone jest w większości państw na świecie. W Polsce Dzień Matki przypada na 26 maja. Warto wiedzieć, że początki tego święta sięgają jeszcze czasów starożytnych. Grecy i Rzymianie otaczali kultem i oddawali cześć matkom-boginiom, które były wówczas symbolem płodności i urodzaju. Tradycyjnie, zarówno w XVII wiecznej Anglii, jak i w XIX wieku, a także po II wojnie światowej, matki w tym dniu otrzymywały od swoich dzieci podarunki – laurki, kwiaty i słodycze. Dzień Matki obchodzony jest do dziś i przyświeca mu cały czas ten sam ważny cel, jakim jest wyrażenie i okazanie mamie szacunku, miłości i wdzięczności, za opiekę, troskę i trud związany z wychowaniem.

Kwiaty na Dzień Mamy to jeden z najpiękniejszych sposobów na wyrażenie tych uczuć, który z pewnością wywoła uśmiech na jej twarzy. Na jakie kwiaty jednak najlepiej w tym dniu się zdecydować? Wydawałoby się, że najodpowiedniejsze na tę okazję będą czerwone, wytworne róże. Jest to kwiat, który zawsze świetnie się prezentuje, zarówno solo, jak i w bukiecie lub połączony z innymi kwiatami. W kwiaciarni Róża dostępna jest ich szczególna odmiana – wiecznie żywe róże. Trwałość do 2 lat powoduje, że obdarowana nimi Mama będzie cieszyć się ich widokiem jeszcze długo po minionym święcie. Mimo, że różę, której imię nosi także nasza kwiaciarnia, można uznać za królową wśród kwiatów – prawdziwą floraqueen, to wybór kwiatów na Dzień Mamy jest ogromny. Równie dobrze możemy postawić na kolorowe i pachnące frezje czy subtelne i zachwycające lilie. Warto jednak wyjść nieco poza tradycyjny schemat i zorientować się co ma nam do zaoferowania nasza lokalna kwiaciarnia. Heliantus, przykładowo, inaczej słonecznik, będzie oryginalnym i idealnym wyborem na Dzień Matki. Wszak Słonecznik to nie tylko słoneczny i trwały, ale też bardzo radosny kwiat. Kwiaciarnia Róża, aby ułatwić Państwu wybór i złożenie zamówienia stworzyła specjalnie w tym celu Kreator kwiatów. Stwórz samemu swój bukiet kwiatów, bo kto inny niż Ty zna lepiej swoją mamę i jej upodobania? Nasza kwiaciarnia dysponuje szerokim wachlarzem kwiatowych możliwości, dzięki czemu z pewnością dokonasz najlepszego wyboru!

Świetnym pomysłem będzie także podarowanie Mamie zamiast tradycyjnego bukietu to całego kosza kwiatów! Może to być kosz pełen róż lub też kompozycja, która powstanie z mieszanych kwiatów w ulubionych kolorach. Kreator bukietów, jak również nieoceniona pomoc i doświadczenie naszych florystów wyczarują kosz, który z pewnością zapadnie na długo w pamięci Twojej Mamy. Dodatkowo, nasza kwiaciarnia oferuje także szereg różnego rodzaju słodkości, bombonierek i czekoladek, które będą pysznym dodatkiem do pachnących kwiatów.

Piękne kwiaty na Dzień Mamy to z pewnością trafiony prezent, jednak na tę okazję świetnie sprawdzą się także nasze kosze upominkowe! Ich zawartość zależy tylko od Twoich upodobań. Mamę z pewnością ucieszy podarunek w postaci aromatycznej kawy czy herbaty, odrobiny słodyczy, dobrego białego lub czerwonego wina i różnego rodzaju przekąsek w postaci świeżych lub suszonych owoców. Kosz, drewniana skrzyneczka, czy kufer będą potem świetnym elementem dekoracyjnym do salonu czy kuchni, gdzie mogą zostać jeszcze wielokrotnie wykorzystane.

Nasza e-kwiaciarnia na swojej stronie internetowej oferuje Państwu także szeroki wybór innych upominków i prezentów, które znakomicie uzupełnią okazałe bukiety kwiatowe.  Przykładowo, znajdą Państwo wśród nich zestawy filiżanek udekorowanych w pięknie zdobioną porcelanę w stylu prowansalskim, z motywem lawendowym czy rajskimi pawiami. Upominek ten będzie nie tylko rozpieszczał zmysły swoim wyglądem, ale także cieszył funkcjonalnością i elegancją.

Zaskocz swoją Mamę w tym wyjątkowym dla niej dniu pięknym bukietem róż, który nasi floryści ułożą w kształcie serca lub bukietem innych, zachwycających kompozycji kwiatowych. W złożeniu zamówienia zarówno na bukiety kwiatowe, jak i kosze upominkowe czy też porcelanę pomoże Państwu nasza tele kwiaciarnia oraz kwiaciarnia on line, gdzie szybko i sprawnie mogą Państwo dokonać zakupu wymarzonego prezentu na ten szczególny dzień w roku, jakim jest Dzień Matki.

udostępnij wpis: