Okazje- Wieniec liliowe kondolencje

Florystyka funeralna, inaczej pogrzebowa, czyli oprawa kwiatowa pogrzebów

Florystyka funeralna, inaczej pogrzebowa, czyli oprawa kwiatowa pogrzebów.

Kompozycje na tę okazję przybierają różne postaci, mogą to być na przykład palmy, wieńce lub wiązanki pogrzebowe. Mają charakter bardzo podniosły aby uczcić pamięć  zmarłego.

Często zastanawiamy się jakiego dokonać wyboru pomiędzy nic nie mówiącymi nam nazwami używanymi przez florystów. Czym różnią się palmy od wieńców lub wiązanek pogrzebowych.

A więc kilka wskazówek:

Wiązanka wykończona jest wstążką lub szarfą o treści spersonalizowanej.

  • Palma pogrzebowa jest w kształcie łezki. Nazwy tej używa się wyłącznie na Górnym Śląsku, w innych obszarach Polski funkcjonuje nazwa „floret”.

Kwiaty i liście układane są w gąbce, dzięki czemu palma przez wiele dni zachowuje swoją świeżość i trwałość.

  • Wieńce pogrzebowe są najbardziej okazałym przykładem florystyki pogrzebowej. Wieniec symbolizuje krąg zamkniętego życia. Składa się z floretu, czyli gąbki florystycznej oraz gałązek świerku lub jodły oraz liści, które stanowią bazę pod  najważniejszy element, czyli kwiaty. Dobór kwiatów jest absolutnie dowolny i całkowicie zależy od Twoich upodobań.

Dzięki naszej Kwiaciarni wysyłkowej uczcisz pamięć zmarłego w należyty sposób.

Nasza kwiaciarnia wykona każde zlecenie i dostarczy kwiaty nie tylko do okolicznych miast takich jak Knurów, Zabrze, Pyskowice ale gdziekolwiek tylko zapragniesz.

udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *