Pierwsza Komunia Święta

I Komunia Święta to dla wszystkich wychowywanych w tradycji rzymsko-katolickiej bardzo ważne wydarzenie wżyciu religijnym. W tym dniu, ośmio- lub dziewięciolatkowie wyznający wiarę katolicką, po raz pierwszy przyjmują Eucharystię. Jest to ważna uroczystość nie tylko dla samych zainteresowanych, ale także ich rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Niewątpliwie, najważniejszym elementem przygotowań do tego dnia jest odpowiednie przygotowanie duchowe związane z przyjmowanym po raz pierwszy sakramentem. Warto jednak zadbać także o odpowiednią oprawę i tło dla tej uroczystości. Wzmocni ono jeszcze bardziej doniosłość I Komunii Świętej, dzięki czemu nie tylko podkreślona będzie wyjątkowość tego dnia, ale także zapadnie on na długo w pamięć zarówno dzieci, jak i wszystkich zgromadzonych – rodziny oraz wiernych. Nieodłącznym elementem dekoracyjnym – zarówno w przypadku Kościoła, jak i jako element ubioru dzieci, są świeże kwiaty. Mamy Państwu w tym względzie sporo do zaoferowania!

Kwiatowe dodatki na specjalną okazję

W dniu uroczystości komunijnej dzieci ubierane są bardzo elegancko. Najczęściej są to jednakowe dla wszystkich, białe szaty, z wyszytymi symbolami religijnymi. Do takiego ubioru, szczególnie dla dziewczynek, idealne będą małe bukieciki na komunię oraz delikatne kompozycje kwiatowe, które dodadzą uroku i sprawią, że każda młoda dama poczuje się w tym dniu wyjątkowo. W ofercie naszej kwiaciarni proponujemy Państwu oryginalne wianki komunijne z żywych kwiatów i sztucznych. Kwiaty użyte do stworzenia wianka, jeżeli zdecydujemy się na żywą florę, powinny być trwałe, a jednocześnie giętkie, by bez problemu dały się uformować w wymarzoną kompozycję. Świetnie sprawdzą się do tego goździki, a także gipsówka lub gryczpan. Idealnym rozwiązaniem są także wianki komunijne z mirtu. Są to gęste, wiecznie zielone gałązki z ciemnozielonymi liśćmi oraz drobnymi, białymi kwiatami w kształcie gwiazdek. Wianek komunijny z mirtu cechuje się trwałością, zatem jeszcze długo po uroczystości będzie przypominać o tym dniu, zawieszony na ścianie lub położony na komodzie w pokoju. Nie należy jednak obawiać się zakupu wianka ze sztucznych kwiatów. Jeżeli są one wykonane z materiałów dobrej jakości, to do złudzenia przypominają kwiaty żywe, a z pewnością pozostaną z nami na dłużej. Alternatywą dla wianka jest opaska komunijna, którą można dowolnie udekorować kompozycjami z drobnych np. biało-różowych kwiatów, przypinając je do całości opaski lub jednego z jej boków.Delikatnym uzupełnieniem wianka lub opaski będzie oryginalna bransoletka komunijna, złożona z kilkunastu drobnych kwiatków lub z jednym, większym, białym kwiatem na środku. Wianuszkiem z kwiatów można także ozdobić gromnicę. Będzie ona ładnie się prezentować zarówno w rękach młodych pań, jak i panów. Możliwości jest bardzo dużo. Jedno jest pewne – delikatne kompozycje kwiatowe w postaci wianków czy bransoletek będą uroczym dodatkiem do całej uroczystości, który przyniesie dzieciom mnóstwo radości!

Piękne kwiatowe dekoracje – jakie kwiaty wybrać?

Kwiaty na komunię to jednak nie tylko dodatki do ubioru czy włosów. I Komunia Święta wiąże się także z koniecznością ozdobienia Kościoła oraz stołów i krzeseł w restauracji, jeżeli planowane jest po uroczystościach kościelnych świętowanie w rodzinnym gronie. Jakie są idealne bukiety na komunię? Z pewnością najlepsze będą te, utrzymane w stonowanych barwach. Nie powinny one także przytłaczać zbytnią okazałością. Najpiękniejszy efekt uzyska się wówczas, gdy zarówno Kościół, jak i restauracja będą zawierały delikatne akcenty kwiatowe utrzymane w kolorystyce bieli, różu, błękitu i delikatnej zieleni. Kwiaty na komunię muszą być także dość trwałe. Wszak wszelkie dekoracje, czy to Kościoła czy restauracji, tworzy się już dzień wcześniej, zatem w dniu samego święta muszą one wciąż zachwycać swoim świeżym wyglądem i pięknym zapachem.Należy uważać, by nie wybrać kwiatów o zbyt intensywnym zapachu. Mogą one spowodować zbyt duże przytłoczenie i nie najlepsze samopoczucie u najmłodszych, którzy będą przecież i tak w tym dniu przeżywali spore emocje, więc dodatkowy ból głowy nie byłby wskazany. Ponieważ jednak komunie przypadają na miesiąc maj, to wybór kwiatów w tym okresie jest naprawdę duży, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Ogrom prac i przygotowań do tego wielkiego dnia powoduje, że czasem trudno wygospodarować czas, by wybrać się do kwiaciarni po kwiaty. Dlatego też,nie tylko oferujemy Państwu nasze pełne doradztwo zarówno telefoniczne, jak i przez Internet, ale też zapewniamy dowóz kwiatów. Nasza profesjonalna kwiaciarnia internetowa wysyła kwiaty pocztą. Kwiatowa wysyłka jest również realizowana przez naszych kurierów kwiatowych, którzy zawsze dostarczą Państwu kwiaty na czas i w idealnym stanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kwiatową na uroczystość I Komunii Świętej!