Dzień Matki

Dzień Mamy – 26 maja

Dzień Matki jest bardzo ważnym świętem w Polsce jak i na świecie. Każdy dziękuje swojej Mamie za to, że jest i pragnie obdarować ją pięknymi kwiatami lub prezentami.

Początki tego Święta sięgają starożytności. Z biegiem czasu zwyczaj świętowania tego dnia zanikł, ponownie zaczęto go obchodzić po II wojnie światowej. W różnych krajach data obchodzenia tego święta jest inna. Wiele krajów, np. Białoruś, Bułgaria, Rosja, Słowenia obchodzi Dzień Matki 8 marca. Kraje takie jak Włochy, Japonia, Czechy, Dania, Ukraina, Stany Zjednoczone obchodzą ten dzień w drugą niedzielę maja. W Polsce Święto to jest celebrowane 26 maja.

Kwiaty i prezenty dla Mamy

Najczęściej wybieranym prezentem z okazji Dnia Matki są kwiaty i różnego rodzaju upominki. W naszej Kwiaciarni wysyłkowej jest bardzo szeroki wybór kwiatów, roślin doniczkowych, koszy delikatesowych, bukietów z czekoladkami. Dodatkowym atutem jest to, iż jest to pora wiosenna, tak więc kwiatów jest od wyboru do koloru. Każde zlecenie chętnie wykona nasza Kwiaciarnia. Gliwice, okolice oraz każde miejsce w Polsce jak i na świecie zostanie obdarowane kwiatami. Zapraszamy!