Wielkanoc

Wielkanoc należy do najważniejszych wydarzeń w rzymsko-katolickiej tradycji religijnej. Chrześcijanie świętują wówczas Zmartwychwstanie Jezusa. Jest to więc czas niezwykle wzniosły i radosny, spędzany najczęściej w ciepłym, rodzinnym gronie.Podobnie jak Boże Narodzenie, święto to wymaga szczególnej oprawy. Choć dekorowanie mieszkań i stołów niektórym kojarzyć się będzie głównie z okazałymi choinkami i stroikami, które goszczą w naszych domach w okresie bożonarodzeniowym, to Wielkanoc coraz częściej również jest okazją do nadania pomieszczeniu wyjątkowego klimatu, nawiązującego do tego święta, który towarzyszy nam podczas całego świątecznego okresu. Dodatkowo, to właśnie wtedy otwiera się przed nami ogromny wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o piękne kompozycje kwiatowe na wielkanocny stół. Wszystko wokół zaczyna kwitnąć, zieleni się i pięknie pachnie! Okres Wielkiej Nocy, kojarzy nam się jednoznacznie z nadchodzącą już wiosną, budzącymi się do życia roślinami i kwiatami. Warto zaprosić je również do swojego domu nadając mu tym samym, świeżości i radosnego, wiosennego charakteru.

Wyjątkowe kompozycje kwiatowe idealne na Wielkanoc

Chcąc wprowadzić domowników w wiosenny nastrój, towarzyszący Wielkanocy, warto postawić na lekkie, kolorowe i pachnące kompozycje kwiatowe. Z wielkanocnym, a zarazem wiosennym czasem, kojarzą nam się przede wszystkim jasne i pastelowe kolory o lekkim i świeżym zapachu. Kwiaty na wielkanocny stół powinny być oczywiście żywe. Można postawić na kwiaty cięte lub wyrastające z cebuli. Te drugie, tym bardziej kojarzą nam się z Wielkanocą, gdyż to właśnie w tym okresie kwitną, a dodatkowo symbolizują nowe życie, które odradza się właśnie z kwiatowej cebulki. Paleta gatunków i rodzajów kwiatów, które pięknie udekorują nasz dom oraz wielkanocny stół jest niezwykle szeroka. Do typowych wielkanocnych kwiatów z pewnością możemy zaliczyć tulipany. Nic tak nie rozweseli naszego mieszkania jak piękna kompozycja ze świeżych tulipanów, które prezentują się świetnie zarówno wtedy, gdy decydujemy się na ich jednolity kolor – np. żółty lub czerwony, jak i wówczas gdy postawimy na wielobarwne aranżacje. Bukiet złożony ze świeżych tulipanów będzie piękną ozdobą zarówno Wielkanocnego stołu, jak i okien czy kominka. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że kwiaty te nie są drogie. Do tradycyjnych wielkanocnych kwiatów zaliczamy także szafirki, krokusy, żonkile, jak również narcyzy czy lilie. Żonkile, to obok tulipanów najchętniej wybierane kwiaty na Wielkanoc, między innymi dlatego, że swoją żółtą barwą nawiązują do innych wielkanocnych ozdób. Warto jednak zaznaczyć, że kwiaty te występują również w kolorze bieli, która doda naszemu mieszkaniu dodatkowej świeżości. Do tych najbardziej symbolicznych kwiatów z kolei możemy zaliczyć białe lilie. Przypominają one o czystości nowego życia. Chcąc urozmaicić nieco nasz wielkanocny stół warto wybrać stroik, w którym znajdą się zarówno żonkile, jak i wiosenne bazie i urocze pluszowe kurczaczki, a wszystko skomponowane będzie w eleganckim wazonie. Warto zadbać o to, by wielkanocne kompozycje pojawiły nie tylko na świątecznym stole, ale też w kuchni czy przedpokoju, dzięki czemu wiosenna atmosfera zagości w całym domu.

Zamów wielkanocne kompozycje z dostawą do domu!

Porządki i przygotowania przed świątecznie pozwalają Ci zrobić rozeznania, by przekonać się co mają w swojej ofercie lokalne kwiaciarnie? Nie masz czasu,by osobiście odebrać swoje kwiatowe bukiety i dekoracje wielkanocne? Nic straconego!Specjalnie dla tych najbardziej zabieganych uruchomiliśmy usługę, jaką jest tele-kwiaciarnia oraz kwiaciarnia on Line. E-wysyłki kwiatów w okresie świątecznym to już standard w naszej kwiaciarni. Na stronie internetowej kwiaciarni Róża możesz zobaczyć, a następnie wybrać interesujące Cię kompozycje kwiatowe. Następnie złóż zamówienie przez naszą stronę internetową lub telefonicznie, a my już zadbamy o całą resztę! Kwiaciarnia internetowa wysyła kwiaty pocztą. Kwiatowa wysyłka jest również realizowana przez naszych kurierów kwiatowych. Koniecznie sprawdź jak działa nasza florystyczna poczta. Kwiatowa wysyłka odbywa się u nas zawsze szybko, terminowo i bezproblemowo! Dużym plusem jest też cena. Wszystkie wymienione rodzaje kwiatów można dostać stosunkowo tanio. Poczta z kwiatami, która dotrze do Twojego domu tym bardziej się więc opłaca. Zamów wielkanocne dekoracje i kwiaty z dostawą do domu i nie martw się koniecznością biegania po kwiaciarniach! Wiosna sama zapuka do Twoich drzwi! A Ty musisz tylko (i aż) dokonać wyboru swojej ulubionej kompozycji kwiatowej! To co? 123. Kwiaty na Wielkanoc zamawiasz Ty!