Pierwszy Dzień Wiosny

Prawdopodobnie większość z nas podczas niejednego porannego odśnieżania samochodu z przemarzniętymi stopami w przemoczonych butach, pomyślało: kiedy w końcu przyjdzie pierwszy dzień wiosny? Zmarzluchy zacierają ręce na myśl o zbliżającym się nieuchronnie 20/21 marca. Właśnie. Który dzień marca powinniśmy świętować pochowaniem szalików i czapek na dno szaf i piwnic? Pierwszy dzień astronomicznej wiosny wypada w dniu tzw. równonocy wiosennej, czyli 20 marca. W poprzednim stuleciu nie było takich wątpliwości – ze względu na położenie Polski, wiosna rozpoczynała się 21 marca. Od kilku lat pierwszy dzień wiosny astronomicznej przypada na 20 marca, natomiast od 2044 roku dzień ten będzie wypadał 20 lub nawet 19 marca. Nikt jednak nie ma wątpliwości i nie potrzeba żadnych wyliczeń, aby świętować 21 marca – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i ulubiony dzień każdego ucznia, czyli Dzień Wagarowicza, na który warto zaplanować topienie Marzanny – kukły, przedstawiającej boginię, symbolizującą mroźną zimę i śmierć. Jej rytualne topienie (lub spalenie) ma usunąć pozostałości zimy i przywołać nadejście wiosny.

Co kwitnie na wiosnę?

Mimo rytualnego topienia Marzanny oraz nadziei na całkowite zażegnanie zimy, niekoniecznie będziemy cieszyć się słońcem i obfitą roślinnością pierwszego dnia wiosny. Jednak w tym czasie pojawiają się pierwsze symptomy rychłych zmian. Na terenie Polski zaczynają pojawiać się pierwsze przebiśniegi, żonkile oraz byliny (wśród nich dominują rośliny cebulowe), np. krokus wiosenny, rannik wiosenny o jaskrawych, żółtych kwiatach, ciemiernik wschodni, pierwiosnek (proszę zwrócić szczególną uwagę na nazwę!), żółty miłek amurski czy popularny zawilec gajowy. Niebawem pojawią się również pierwsze pąki na drzewach, a wtedy już mało kto będzie pamiętał, że niedawno musiał skrobać szyby w samochodzie i wyczekiwał na pierwsze, ciepłe promienie wiosennego słońca. Ostatecznie fakt ten przypieczętuje 30 marca, kiedy to pośpimy o godzinę krócej i przestawimy się na czas letni. Być może po raz ostatni w historii przesuniemy zegarki z godziny 2:00 na 3:00. Może obudzimy się nieco niewyspani, ale za to będziemy mogli dłużej cieszyć się wiosennym dniem!

Jakie kwiaty kupić na wiosnę?

Świeże kwiaty w salonie to idealny sposób na wprowadzenie odrobiny wiosny do własnego domu, do którego warto wprowadzić nieco przebudzenia po zimowym uśpieniu. Bezpiecznym i uwielbianym pomysłem będzie na pewno bukiet świeżych tulipanów, hiacyntów, narcyzów, fiołków, astrów czy konwalii.

Warto skorzystać z opcji, jaką jest dostawa kwiatowa i bardziej produktywnie wykorzystać czas, jaki trzeba by było poświęcić na rajd przez lokalne kwiaciarnie. W czasie ogarniania swoich mieszkań i domów podczas wiosennych porządków możesz skorzystać z oferty, jaką dają internetowe kwiaciarnie i zamówić kwiaty z dostawą do domu na dowolny adres.

Kwiaty tulipany to ponadczasowa klasyka, która z pewnością wniesie wiosenny powiew do Twojego domu. Zamów na stronie https://roza-kwiaty.pl/ kolorowe bukiety tulipanów lub wiązankę tulipanowa namiętność. Idealnym rozwiązaniem będą również bukiety mieszane, które będą przywodzić na myśl kwitnącą łąkę. Znajdziesz u nas m.in. wiązanki z margaretek oraz buplerum, astrów z limonium oraz różą, bukiety z lilii, goździków i santini oraz wiele innych bukietów z zielonym przybraniem, których lekkość kompozycji przypieczętuje nadejście wiosny. Do bukietu możesz dołączyć butelkę dobrego wina, czekoladki, kosz świeżych owoców, ozdobną kartkę lub pluszowego misia. Kwiaty z naszej kwiaciarni internetowej są najwyższej jakości i gwarantowanej świeżości. Wiązankę możesz zamówić od razu z wazonem, który możesz wybrać w dodatkach do zamówienia. Dostawa kwiatów w całej Polsce jest realizowana przez naszych kurierów kwiatowych już od 2 godzin od złożenia zamówienia.

Chcesz totalnie zaskoczyć bliską osobę i sprawić wyjątkową niespodziankę z okazji pierwszego dnia wiosny? Możesz zaszaleć i wybrać z naszej oferty olśniewającą kompozycję stu tulipanów w wiklinowym koszu, który zrobi niezapomniane wrażenie na osobie obdarowanej. Bardzo efektowna kompozycja może zostać uzupełniona o bilecik z dedykowanymi życzeniami, do których przekażesz nam treść. O niepowtarzalność i wyjątkowość kompozycji zadbają nasi doświadczeni floryści. Zamów kwiaty online pod wskazany adres, a my dostarczymy przesyłkę za pośrednictwem firmy kurierskiej lub naszego kuriera kwiatowego.