Kwiaty i prezenty – Sierakowiczki

kwiaty i prezenty

Jeśli chcesz komuś sprawić przyjemność nasza stacjonarna i internetowa kwiaciarnia Róża dostarczy kwiaty i prezenty do miejscowości Sierakowiczki nawet w 2 h. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele różnorodnych propozycji jakimi są kwiaty, bukiety czy nawet kawy i słodycze. Dzięki takim prezentom z pewnością poruszysz serce obdarowanej osoby. Taką wspaniałą niespodziankę możesz zamawiać 7 dni w tygodniu. Nasz dostawca dopilnuje aby kwiaty i Prezenty do Sierakowiczek dotarły w nienaruszonym stanie do klienta.

Przesyłka Kwiatowa

Korzystając z usług naszej kwiaciarni możesz być pewien, że przesyłka kwiatowa dotrze do dowolnego miejsca na terenie całej Polski. Co więcej nasza poczta z kwiatami działa szybko i sprawnie, jeśli więc chcesz obdarować bliską osobę przebywającą na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii czy USA nie będzie to dla nas problemem. Nasz kwiatowy kurier sprawnie i szybko dostarczy kwiaty i upominki do miejscowości Sierakowiczki. Namawiamy więc do skorzystania z wysyłki kwiatów i koszy delikatesowych. Wystarczy kilka kroków by wysłać „Niewinne Śliwki” jak i również słodycze i kawy do wsi Sierakowiczki. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce do złożenia zamówień internetowych a także telefonicznych na przesyłki kwiatowe.

Kilka słów o miejscowości Sierakowiczki

Sierakowiczki to odrębna cześć miejscowości Sierakowice (dodatkowa nazwa w j. niem. Schierakowitz; dawn. Gross Schierakowitz, Graummannsdorf) wieś sołecka położona w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w gminie Sośnicowice. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego. Wieś posiada kod pocztowy 44-156. Nazwa należy do grupy nazw patronomicznych i pochodzi od imienia założyciela miejscowości Sieraka. Niemiecki językoznawca amator Heinrich Adamy w swoim dziele o nazwach miejscowości na Śląsku wydanym w 1888 roku we Wrocławiu jako najstarszą zanotowaną nazwę miejscowości wymienia Sierakowice podając jej znaczenie “Dorf des Sierak” czyli po polsku “Wieś Sieraka”. W 1295 w kronice łacińskiej Liber fundationis episcopatus Vratislaviensis (pol. Księga uposażeń biskupstwa wrocławskiego) miejscowość wymieniona jest jako Syracowitz polonicum. Liczące około 1300 mieszkańców Sierakowice są pod względem wielkości drugą po Sośnicowicach miejscowością w gminie. Drugą lokatę zajmuje też sołectwo Sierakowice pod względem powierzchni, która stanowi 21% obszaru gminy. Areał lasów wynosi 1600 ha i jako dominujący w strukturze gruntów sołectwa zajmuje aż 67% jego powierzchni. Grunty rolne z przewagą IV, rzadkiej V i III klasy bonitacyjnej zajmują 29% obszarów sołectwa. Tylko 4% czyli około 100 ha terenu jest zainwestowanych i urządzonych, co obejmuje także zabudowę gospodarczą związaną z produkcją rolniczą i handlową oraz drogi i ulice. Zabytkami tej Wsi są: Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej z 1675 roku, kapliczka św. Jana Nepomucena która znajduje się w pobliżu kościoła, dworski dom mieszkalny oraz obszar doliny potoku Sośnicowickiego.