Kwiaty i prezenty – Rudno

kwiaty i prezenty

Jeśli skorzystasz z usług naszej stacjonarnej i internetowej kwiaciarni Róża, dowieziemy kwiaty i prezenty do miejscowości Rudno nawet w 2 h. Jest to możliwe, gdyż posiadamy najlepszych kwiatowych kierowców. Dbamy o zadowolenie naszych klientów. Dlatego jeśli chcesz sprawić niesamowitą niespodziankę, korzystając z naszych usług masz 100% pewności, że spełnimy Twoje oczekiwania. Bukiety, wiązanki, czekoladki i wiele innych wspaniałych prezentów znajdziesz w ofercie naszej e- kwiaciarni. Na pewno duże wrażenie zrobi nasza przesyłka kwiatowa, kreator kwiatów zaś pozwoli ci na dobranie kompozycji według własnych upodobań. Kwiaty i prezenty do Rudna możemy dostarczyć w każdej chwili i w szybkim tempie.

Wysyłka kwiatów w dowolne miejsce

Wysyłka kwiatów w dowolne miejsce na terenie Polski. Nie trzeba się o nic martwić- przesyłka zawsze dotrze na czas. Istnieje również możliwość aby wysyłka kwiatów i upominków dotarła do USA, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Z pewnością pozytywnie zaskoczy to osobę, która zostanie obdarowana. Wszystko będzie odpowiednio zabezpieczone i zostanie dostarczone w nienaruszonym stanie. Kilka kroków wystarczy by wysłać kwiaty do Rudna. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce na wysyłkę kwiatów w dowolne miejsce. Oferujemy szeroki wybór kwiatów świeżych, z których wykonujemy piękne bukiety dla mamy czy też babci.

Kilka słów o samym mieście Rudno

Rudno położone w Polsce, w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w gminie Rudziniec. Liczba ludności wnosi 1064. Nazwa miejscowości pochodzi od polskiej nazwy żelaza i związana jest z wydobyciem w okolicach wsi jego rudy. Niemiecki nauczyciel Heinrich Adamy w swoim dziele o nazwach miejscowości na Śląsku wydanym w 1888 roku we Wrocławiu jako najstarszą nazwę miejscowości wymienia Rudno podając jej znaczenie “Eisenerzort” czyli w języku polskim „Miejscowość rud”. Nazwa wsi została później fonetycznie zgermanizowana na Rudnau i utraciła swoje pierwotne znaczenie. 44-160 to kod pocztowy miejscowości Rudno. Kwiaciarnia, która funkcjonuje na danym obszarze oferuje nam ciekawą mieszankę gerber, alstromerii, hypericum i zielonych dodatków zwaną „Kosz serdeczności”. Rudno posiada kilka ciekawych zabytków w tym m.in. Kościół św. Mikołaja Biskupa Dobroci – neobarokowy kościół z 1922 roku, powstały w miejscu wcześniejszej świątyni pod tym samym wezwaniem. Wewnątrz kilka późnobarokowych rzeźb z XVI wieku, organy piszczałkowe, 17 głosowe (2 manuały z pedałem) wybudowane w 1923 roku przez Firmę Berschdorf z Nysy. Na zewnątrz tympanon z kartuszem Ballestremów; kaplica grobowa Ballestremów oraz nagrobki zmarłych członków tej rodziny; kapliczki przydrożne – z XVIII i XIX wieku, plebania – z 1840 roku, pomnik–Krzyż – pomnik ku czci mieszkańców wsi poległych podczas I wojny światowej. Na cokole krzyża znajdują się nazwiska 75 poległych mieszkańców, pomnik nagrobny – grób zbiorowy wojenny 12 cywilnych mieszkańców wsi rozstrzelanych 25 stycznia 1945 roku przez żołnierzy Armii Czerwonej. W Rudnie na polach zakwitają piękne kwiaty. Rudno słynie również z pól rzepakowych. Warto również wiedzieć, że niegdyś a dokładnie zimą w 1928 temperatura powietrza w okolicy Rudzińca i Rudna obniżyła się do -42°C. Latem tego samego roku, przez tę samą okolice przeszła tak gwałtowna wichura, że skrzywiła krzyż na wieży kościelnej i całkowicie położyła las na szerokości około 1 km. pomiędzy Rudnem a Kleszczowem. Na skutek dużej ilości położonego w okolicznych lasach drzewa, zbudowano w Rudzińcu tartak. Zaś w 1941 w letnie przedpołudnie nastąpiło oberwanie chmury, w wyniku czego po naporem wody został przerwany wał wodny w sąsiadującym Bojszowie. Mała rzeczka Rudno, która bierze początek w Bojszowskim lesie od strony Rachowic i płynie do Rudzińca przez Bojszów, Rudno i Łaskarzówkę zalała dolinę Bojszów-Rudno. Z Rudna pochodzi ksiądz Gottfried Marx, misjonarz. W Rudnie przyjemnie jest spędzić czas na świeżym powietrzu. Oczy zachwyca otaczająca flora. Polska to kraj, w którym jest wiele pięknych miejscowości, które warto odwiedzić. Rodzinne niedzielne popołudnia wśród krajobrazu pól to idealny rodzaj wypoczynku. Dobrze jest przejść się Szlakiem Okrężnym Wokół Gliwic. W Rudnie znajduje się Szkoła Podstawowa. Dostawa kwiatów może być zrealizowana do szkoły w dzień nauczyciela.