Kwiaty i prezenty – Ornontowice

kwiaty i prezenty

Nasza stacjonarna kwiaciarnia Róża, a zarazem kwiaciarnia on-line dostarczy kwiaty i prezenty do miejscowości Ornontowice nawet w 2 h. Dzięki naszym kwiatom i upominkom wywołasz uśmiech na wielu twarzach osób obdarowanych tymi prezentami. Dostarczamy kwiaty, bukiety, kosze delikatesowe, kosze kwiatowe, kwiaty doniczkowe, świece, balony, pluszowe maskotki, wieńce i palmy pogrzebowe do takich miast jak Zabrze, Knurów, Bytom, Sośnicowice oraz do wszystkich miast w Polsce. Kwiaciarnia internetowa wysyła kwiaty poczta. Kwiatowa przesyłka jest realizowana przez naszych kurierów kwiatowych , a kwiaty są zawsze świeże i odpowiednio zabezpieczone przy transporcie. Kwiaty i prezenty do Ornontowic dostarczamy przez cały tydzień.

Kwiaty online z dostawą na terenie całej Polski i zagranicą

Kwiaty on line z dostawą do domu, firmy albo biura we wszystkich województwach Polski czyli: Śląskie, Łódzkie, Świętokrzyskie, Dolnośląskie, Kujawsko- Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Mazowieckie, Małopolskie, Opolskie, Podlaskie, Podkarpackie, Pomorskie, Warmińsko- Mazurskie, Zachodnio- Pomorskie i Wielkopolskie. Nasze bukiety dostarczamy także na terenie Wielkiej Brytanii , Niemiec i USA. Gwarantujemy dostawę wyłącznie świeżych i wyselekcjonowanych kwiatów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Dostawa kwiatów i prezentów nawet w dniu złożenia zamówienia. Nasza bukietowa poczta to czysta przyjemność dla osób obdarowywanych kwiatami i prezentami. Kilka kroków wystarczy by wysłać kwiaty on line z dostawą do Ornontowic. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce do złożenia zamówień internetowych na kwiaty i prezenty.

Kilka słów o samym mieście Ornontowice

Ornontowice położone są w województwie śląskim, w powiecie mikołowskim, w gminie Ornontowice. Miejscowość wzmiankowana na początku XIV wieku (prawdopodobnie 1305) jako Renoltowitz, 30 lat później istniała tu parafia. W 1634 założono warzelnię soli wielickiej, a w 1680 szkołę. Pierwsza kopalnia węgla kamiennego w Ornontowicach powstała w 1798 pod nazwą Leopold. W lutym 1811 roku wybuchł tu bunt chłopski przeciwko utrzymywaniu pańszczyzny w wyniku którego splądrowano dwór. Wiek XIX, to dalsze uprzemysłowienie miejscowości. Powstaje wielki piec (1860) oraz filia gliwickiej Fabryki Drutów, Łańcuchów i Gwoździ Hegenscheidta (1884, w przysiółku Kolonia Graniczna). W 1888 doprowadzono linię kolejową na potrzeby miejscowego przemysłu. W okresie dwudziestolecia międzywojennego Ornontowice znalazły się w województwie śląskim, w powiecie pszczyńskim. Po II wojnie światowej miejscowość znalazła się w nowym powiecie tyskim, a od 1960 w rybnickim. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego. Od 1991 roku Ornontowice stanowią samodzielną gminę, a 1 stycznia 1999 r. weszły w skład nowo powstałego powiatu mikołowskiego. W Ornontowicach działa Kopalnia Węgla Kamiennego Budryk. Mieszkańcy miejscowości przykładają dużą dbałość o kwiaty.Ornontowice więc posiadają naprawdę urokliwe ogródki działkowe. Według Narodowego Instytutu Dziedzictwa, w miejscowości znajduje się jeden obiekt zabytkowy – park i Pałac Hegenscheidtów. Obiekt pochodzi z końca XIX w. i został zbudowany dla rodu Hegenscheidtów – ówczesnych właścicieli Ornontowic. Eklektyczny pałac z cechami stylu neorenesansu północnego, swój obecny kształt zawdzięcza ostatnim właścicielom dóbr: Ottonowi i jego synowi Klausowi Hegenscheidt, którzy dokonali jego gruntownej przebudowy i rozbudowy z końcem XIX w. Dwupiętrowy pałac z wieżą usytuowany jest w zabytkowym parku. Jest to budynek murowany, otynkowany na wysokim cokole z dachem wielospadowym krytym dachówką ceramiczną. Charakterystycznym elementem elewacji południowej jest taras z podcieniami arkadowymi, inne ciekawe elementy architektoniczne to trójkątne szczyty, uskokowe gzymsy, liczne pilastry międzyokienne oraz półokrągły portal. Wewnątrz zachowane są oryginalne piece i boazerie, jak i okrągła sala balowa. Nieużytkowany, stanowiący własność prywatną. Całość zdobią świeże i pachnące bukiety kwiatów.Ornontowice reprezentuje klub sportowy Gwarek Ornontowice. „Kosz kwiatowa rozmaitość” i inne kwiaty można zamawiać na kod pocztowy 43-178. Takie usługi wykonuje nasza kwiaciarnia. Ornontowice korzystają z tych usług. Oferujemy również usługę opieka nad grobem.