Kwiaty i prezenty – Niezdrowice

kwiaty i prezenty

U nas w stacjonarnej jak i internetowej kwiaciarni Róża można śmiało zamawiać z dostawą kwiaty i prezenty do miejscowości Niezdrowice nawet w 2 h. Z pewnością będzie to wspaniała niespodzianka i miłe zaskoczenie dla bliskiej Ci osoby. Duży wybór kwiatów, bukietów, koszy delikatesowych, kosze kwiatowych, roślin doniczkowych, świec, balonów, pluszowych maskotek, wieńców i palm pogrzebowych wysyłanych do takich miast jak Gliwice, Zabrze, Knurów,Bytom, Sośnicowice oraz do wszystkich miast w Polsce. Kwiaciarnia internetowa wysyła kwiaty poczta. Kwiatowa przesyłka, którą przywiezie nasz kwiatowy kurier z pewnością spełni najskrytsze oczekiwania. Twoje kwiaty i prezenty do Niezdrowic dostarczamy 7 dni w tygodniu.

Kwiaty online z dostawą na terenie całej Polski i zagranicą

Firma, kościół, szkoła czy inne miejsca to dla nas żaden problem. Kwiaty online z dostawą we wszystkich województwach Polski czyli: Śląskim, Łódzkim, Świętokrzyskim, Dolnośląskim, Kujawsko-Pomorskim, Lubelskim, Lubuskim, Mazowieckim, Małopolskim, Opolskim, Podlaskim, Podkarpackim, Pomorskim, Warmińsko-Mazurskim, Zachodnio-Pomorskim i Wielkopolskim. Nasze kompozycje kwiatowe dostarczamy także na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA. Otrzymane kwiaty on line z dostawą zawsze cieszą oczy. Zapraszamy do skorzystania z naszych kwiatowych usług. Zamawianie kwiatów i prezentów nawet w nocy o 3. Kwiaty są dostarczane zawsze świeże.
Nasza bukietowa poczta to najtańsza poczta, która oferuje najszerszy zakres usług i produktów. Kilka kroków wystarczy by wysłać kwiaty do Niezdrowic. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce do złożenia zamówień internetowych na kwiaty i prezenty.

Kilka słów o samym mieście Niezdrowice

Niezdrowice położone są w południowo – wschodniej części Gminy, na lewym brzegu Kanału Gliwickiego. Od południa graniczą z miastem Kędzierzyn – Koźle, a od wschodu z Rudzińcem Gliwickim, województwo Śląskie. Wieś malowniczo położona, otoczona dużym kompleksem leśnym. Wieś powstała w okresie znacznie późniejszym niż Ujazd, chociaż pierwsze wzmianki o miejscowości Nessdrowich pojawiły się już w 1300 roku. Było to w tym czasie prawdopodobnie tylko pojedyncze małe osiedle. Nazwę wsi mieszkańcy tłumaczą: gdy w dawnych czasach mieszkańcy Ujazdu chorowali na tyfus i cholerę, to byli przesiedlani na teren dzisiejszych Niezdrowic. Nie wolno im było wracać do biskupiego grodu. Niektóre źródła podają, że nazwa pochodzi od przezwiska „ Niezdrowy”. W roku 1910 wieś liczyła 800 mieszkańców. Obecnie wieś zamieszkuje 540 osób. Wieś zajmuje obszar 505 ha. We wsi istnieje wybudowany pod koniec ubiegłego wieku kościół filialny parafii ujazdowskiej. We wsi funkcjonuje również wybudowany niedawno budynek społeczno – kulturalny, z którego mogą korzystać wszystkie organizacje działające na terenie wsi, a mianowicie: Stowarzyszanie Odbudowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, LZS Naprzód Ujazd – Niezdrowice, Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim – koło Niezdrowice. Kwiaciarnia przy ośrodku sportowym często wspiera i jest odpowiedzialna za wystrój,gdy w danych miejscach organizowane są przeróżne imprezy czy ważne wydarzenia. Mieszkańcy z zachwytem podziwiają wtedy nasze przystrojenia i kwiaty. Niezdrowice mają kod pocztowy 47-143. Zamówione bukiety dostarczamy 1 2 3.Kwiaty zawsze są świeże . We wsi znajduje się m.in. przedszkole publiczne, Wiejski Dom Kultury, wcześniej w budynku zlokalizowana była szkoła podstawowa, nieużytkowana od czasu pożaru, obiekt wyremontowano w 2006r., straż pożarna powstała w 1925 r. We wsi funkcjonuje Ludowy Zespół Sportowy Naprzód Ujazd-Niezdrowice powstały w 1950 r. Przez południowy obszar wsi, w obrębie kompleksu leśnego przebiega linia kolejowa PKP relacji Kędzierzyn-Koźle (12 km) – Gliwice (28 km). Na trasie tej linii najbliższe stacje kolejowe to: Sławięcice (3 km) i Rudziniec Gliwicki (3 km). Obszar gminy przecina sieć ścieżek rowerowych: czerwona, czarna i żółta. Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest: cmentarz żydowski, z poł. XIX w., pozostałości, zabytkowa kapliczka, a przy niej figura sakralna, przy której leży mieszanka gerber, słoneczników, goździków, róż, leukodendronów, margaretek i liści dębu,czyli „Bukiet mieszany powiew lata”. W gminie Ujazd oprócz Niezdrowic znajdują się również takie wsie jak: Balcerzowice, Klucz, Zimna Wódka, Jaryszów, Nogowczyce, Olszowa, Sieroniowice, Stary Ujazd. Cała gmina posiada niesamowity wiejski urok. Warto wybrać się tam na przejażdżkę rowerową.