Dzień Kobiet

Przed nami kolejny w historii piękny dzień wyrazu szacunku i uznania dla kobiet. Warto poznać jego historię oraz symbolikę, a także dowiedzieć się jaki piękny upominek można sprawić Paniom i ukochanym kobietom tego dnia.

Dzień kobiet – historia i symbolika


Dzień kobiet
jest świętem obchodzonym 8 marca w skali międzynarodowej, jako wyraz szacunku dla kobiet. Uroczystość ta, obchodzona jest od 1910 roku, ale po raz pierwszy w historii została zorganizowana 28 lutego 1909 roku przez Socjalistyczną Partię Ameryki w Nowym Jorku. W 1910 roku Socjalistyczna Międzynarodówka w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który miał służyć krzewieniu idei praw kobiet oraz wsparciu dla uzyskania przez nie powszechnych praw wyborczych. W efekcie działań szeregu organizacji, wielu demonstracji i zabiegania o przyznanie praw wyborczych kobietom, 8 marca 1917 roku kobiety w Rosji rozpoczęły strajki, które zainaugurowały tzw. rewolucję lutową. W jej wyniku rząd tymczasowy przyznał prawa wyborcze kobietom. Po rewolucji październikowej z kolei, bolszewicka feministka, Aleksandra Kołłontaj, przekonała Lenina do ustanowienia 8 marca oficjalnym świętem w Rosji. Obecnie, Dzień kobiet świętuje się w większości krajów świata i najczęściej obchodzony jest on właśnie 8 marca. Jednym z wyjątków jest Turcja, w której dzień ten przypada na 13 sierpnia. Kiedyś – święto kobiet obchodzone było głównie ze względu na upamiętnianie walki kobiecych stowarzyszeń oich prawa, a następnie w celu podkreślenia ich zasług, obecnie zaś jest przede wszystkim pretekstem do wyrażenia kobietom – matkom, żonom, partnerkom czy koleżankom, szacunku, miłości, sympatii i uznania.

Nietuzinkowe bukiety dla wyjątkowych kobiet.

Nie bez powodu, Dzień Kobiet od lat kojarzy nam się z bukietami pięknych kwiatów, wręczanych przez Panów ukochanym Paniom. Piękne kompozycje kwiatowe, które grają w tym Dniu pierwsze skrzypce wydają się być wręcz idealnym prezentem z okazji tego święta. Niepowtarzalne bukiety złożone z ulubionych kwiatów żon, mam, babć czy koleżanek wyrażają więcej niż 1000 słów i są gwarancją ich uśmiechu i zadowolenia. Możliwości, jakie oferują w tym względzie lokalne kwiaciarnie są niemal nieograniczone. Niektórzy stawiają na klasyczne, majestatyczne, a jednocześnie zachwycające w swej prostocie róże. Czerwień, będąca symbolem miłości wydaje się być wprost stworzona na tę okazję, jednak dużym powodzeniem cieszą się również róże w innej kolorystyce. Świetnym rozwiązaniem będą też ślicznie udekorowane bukiety mieszane – złożone z różnych kwiatów z odpowiednim przybraniem. Bukiety kwiatów mogą zostać skomponowane adekwatnie do określonej, ulubionej kolorystyki osoby obdarowywanej, lub też wybranych konkretnych rodzajów i gatunków kwiatów – np. gerberów, frezji, margaretek, a także lilii, astrów czy goryczki. Warto zorientować się, jakie kwiaty oferuje w tym względzie wybrana kwiaciarnia. Heliantus, czyli słonecznik również będzie oryginalnym pomysłem z tej okazji! Warto skorzystać z doradztwa doświadczonych i profesjonalnych florystów, którzy z pewnością pomogą dokonać właściwego wyboru.Najlepsze kwiaciarnie, do jakich zalicza się nasza kwiaciarnia Róża, oferują także oprócz zwykłych bukietów kwiatowych, całe kosze kwiatowe. Biały, wiklinowy kosz, w którym znajduje się np. 100 czerwonych róż, zrobi wrażenie na każdej kobiecie!

Mając tak wiele opcji do wyboru, często trudno jest zdecydować się na konkretny wariant. Dlatego też zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej kwiaciarni internetowej, za pośrednictwem której można zamówić tzw. Inter kwiaty. Dzięki temu, w domowym zaciszu można wcielić się w rolę, jaką jest e-kwiaciarz i dokonać zamówienia na bukiety on-line, korzystając z opcji, pt.: kreator kwiatów czy kreator bukietów, które znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. W ten sposób sami stworzą Państwo wymarzoną kompozycję, a my zajmiemy się resztą!

Nasza kwiaciarnia Róża oferuje Państwu także prezenty na Dzień Kobiet oraz szereg różnego rodzaju upominków, które będą świetnym dodatkiem do bukietu kwiatów. W naszej ofercie znajdą Państwo, między innymi, porcelanowe, ręcznie malowane filiżanki, aromatyczne świece, bombonierki i słodkości, prezenty w kształcie serca, a nawet pluszowe misie!

Dodatkowo, jeżeli chcą Państwo wprowadzić element zaskoczenia dla obdarowanej w tym dniu kobiety, warto skorzystać z opcji, jaką jest dostawa kwiatów. Korzystając z usługi – tele kwiaciarnia lub przez Internet, zamawiają Państwo wybrane podarunki, a nasz niezawodny dostawca kwiatów zajmie się resztą, dostarczając przesyłkę na czas, we wskazane przez Państwa miejsce – w Polsce i na świecie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania wyjątkowych bukietów i upominków dla wyjątkowych kobiet