Dzień Babci

Dzień Babci – 21 stycznia

Dzień Babci bez kwiatów? Nie ma takiej możliwości! Wszystkie nasze ukochane Babunie zasługują na ten piękny podarunek, by uczcić ich wielkie święto. Każdy wierszyk, piosenka i każda wiązanka kwiatów jest wtedy niepowtarzalna.
Dzień Babci to święto, które obchodzimy w Polsce 21 stycznia od 1964 roku. Tego dnia szczególnie dziękujemy swojej Babci. Za to, że opiekowała się nami, za to, że mogliśmy spędzić u niej Sylwestra, gdy mama i tata byli na balu, za to, że robi najlepsze na świecie pierogi z mięsem i za to, że złości się, gdy wchodzisz do jej domu w zabłoconych butach. Babcia jest wyjątkowa! Babcia jest jedyna w swoim rodzaju!
W Polsce Dzień Babci i następujący po nim Dzień Dziadka świętujemy zimą, podobnie jest w Bazylii czy Bułgarii. Hiszpanie lubią ciepło, więc Babcia i Dziadek mają swoje święto w środku lata – 26 lipca. Francuzi składają życzenia swoim Babciom i piją Café Grand’Mère w pierwszą niedzielę marca. Amerykanie obchodzą natomiast Narodowy Dzień Dziadków, który wypada co roku we wrześniu. Miesiąc później, bo w pierwszą niedzielę października, kwiaty na Dzień Babci wręczają Brytyjczycy. W tym samym miesiącu świętują Australijczycy, choć tradycja obchodzenia Święta Dziadków (Grandparents’ Day) jest tam stosunkowo młoda. Świętowania rozpowszechnione jest na całym świecie!
Z okazji Dnia Babci – 21 stycznia możemy wręczyć naszym ukochanym piękny bukiet kwiatów. Twoim celem na ten dzień bezsprzecznie jest lokalna kwiaciarnia. Orchidea to wspaniały pomysł dla Pań, które kochają opiekować się roślinami. Jeśli tylko będą chciały, storczyk o przepięknych kolorach może kwitnąć wielokrotnie. Bukiet róż będzie za to symbolizował naszą miłość, na pewno wzruszy i będzie wspaniale ozdabiał każde pomieszczenie. Mimo zimy za oknem Babci można podarować piękny bukiet wiosennych kwiatów. W niezwykle szerokiej ofercie Kwiaciarni Róża znajduje się wiele propozycji, które z całą pewnością ucieszą Twoją Babcię. Możesz zamówić 11 herbacianych róż z dołączonym pudełkiem smacznego Raffaello. Jeśli wolisz klasykę, polecamy „Kwiatowy kosz pełen podziękowań” (z gerberami, goździkami i pięknymi ozdobami). Stawiasz na rozwiązania oryginalne i zaskakujące? Możesz wybrać „Kosz Bomba Witaminowa” – Twoja Babcia otrzyma wtedy kosz pełen owoców. Zachwycające są także wiecznie żywe róże. Trwałość do 2 lat to coś, co zachwyci każdą Babcię i na długo przypomni jej o Twoim uczuciu. Oprócz kwiatów proponujemy również skrzynie z prezentami i słodkościami lub bukiet z dodatkiem zdrowia czyli syropem dla osób starszych. Na koniec polecamy prezent o wdzięcznej nazwie „Rozpieszczone śliwki” – czyli pełen koszyk słodkich cukierków w czekoladzie. Wszystkie propozycje znajdziesz na: https://roza-kwiaty.pl/kategoria-produktu/okazje/dzien-babci-i-dziadka/

Wyślij kwiaty na Dzień Babci

Jeżeli Twoja Babcia mieszka daleko, również możesz umilić jej dzień i sprawić wyjątkową niespodziankę. Wyślij kwiaty, a pośrednikiem będzie poczta. Kwiatowa przesyłka dociera w każde wybrane przez Ciebie miejsce w kraju i zagranicą. Kwiaciarnia Róża dojeżdża z przesyłkami pod wskazany adres na Śląsku już w 40 minut. Do pozostałych adresatów w Polsce kwiaty docierają w 2 godziny od momentu zamówienia. Do każdego bukietu możesz dołączyć prezent lub kartkę okolicznościową. Kwiaciarnia internetowa wysyła kwiaty pocztą. Kwiatowa wysyłka jest również realizowana przez naszych kurierów kwiatowych. Dzięki temu Twoja przesyłka będzie świeża, bezpieczna i dostarczona zawsze na czas.

Kwiaty na grób

Czasami jednak zdarza się, że Babci nie ma już z nami. Gdziekolwiek jest, na pewno jednak czuje, że wspominamy ją z ciepłym sercem. Możesz odwiedzić grób Babci, a my przygotujemy dla Ciebie szczególną wiązankę. Kompozycje cmentarne nie muszą być smutne i nudne. Przecież to radosne święto! Pokażmy Babci, jak bardzo ją kochaliśmy, kiedy była z nami i dzisiaj. Florystyka okolicznościowa oferuje wiele rozwiązań: palmy, bukiety, wiązanki, stroiki. Jeśli chcesz dostarczamy palmy i wieńce bezpośrednio na cmentarz. Nawet, gdy osobiście nie masz możliwości tam dotrzeć, zrobimy to za Ciebie.

Bukieciki dla dziecka

Jeśli chcesz, żeby Twoja pociecha uszczęśliwiła Babcię, możesz wybrać małe bukieciki dla dziecka. Prześliczne bukiety z różnych gatunków kwiatów z całą pewnością będą miłą niespodzianką w zimowe popołudnie.

Niech w tym roku Dzień Babci – 21 stycznia będzie wyjątkowy. A uśmiech niech zagości na Twarzy każdej kochanej Babuni.