swierk srebrzysty ciety doniczkowy

Świerk srebrny cięty i doniczkowy

Święta to czas, który kojarzy nam się najczęściej z odpoczynkiem, rodzinną atmosferą, aromatycznymi potrawami przygotowywanymi pieczołowicie, i z należytą starannością, a także z prezentami, które niespodziewanie lądują pod choinką. No właśnie. Trudno wyobrazić sobie święta bez choinki. Jedni wybierają drzewko bożonarodzeniowe, które jest wykonane ze sztucznych materiałów, inni nie wyobrażają sobie świąt bez żywej, pachnącej, zielonej choinki. Do najbardziej popularnych choinek, które chętnie wybieramy do domu na święta jest świerk srebrny (Picea Pungens) – inaczej zwany kłującym. Drzewko to przypomina świerka pospolitego, jednak różni się od niego między innymi barwą igieł, które są zazwyczaj srebrzyste – stąd też jego nazwa, a czasem zielonoszare lub niebieskawe. Można przypuszczać, że to właśnie unikatowy kolor świerka srebrzystego powoduje, że tak pięknie komponuje się on z magią świąt, gdyż przypomina swoim wyglądem drzewko świąteczne, z lekka jakby przyprószone śniegiem.
Świerk srebrny cięty i doniczkowy to drzewko, które nie ma zbyt wielkich wymagań, jeżeli chodzi o jego pielęgnację. Dodatkowo jest bardzo odporne zarówno na niskie temperatury, jak i na suszę – co zawdzięcza głębszemu niż świerk pospolity systemowi korzeniowemu. Dzięki temu świetnie sprawdzi się zarówno jako drzewko bożonarodzeniowe pięknie przystrojone lampkami w ogrodzie, jak i w przytulnym domowym zaciszu. Niestraszne jest mu także zanieczyszczenie powietrza. Dlatego też, często możemy spotkać tę odmianę świerku w miastach, a zwłaszcza w parkach i ogrodach miejskich. Najważniejsze w uprawie świerka srebrnego jest to, by przetrzymywać go w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. W przeciwnym razie, może zacząć gubić igły. Dobrze jest zapewnić mu podłoże próchnicze i wilgotne. Dzięki temu nasze zielone drzewko pozostanie świeże i pachnące, a co najważniejsze, będziemy mogli cieszyć się jego widokiem przez długi czas. Ciekawostką jest, że świerk kłujący dożywa zazwyczaj około 300 lat, a wybrane okazy nawet do… 800!
Igły w tej odmianie świerka są dość sztywne i kłujące (stąd jego druga nazwa – świerk kłujący). Jednak ich smukły kształt (ich długość sięga nawet do 3 cm) sprawia, że drzewko to jest niezwykle dekoracyjne. Majestatyczności dodaje mu jego wysokość, która w naszych warunkach klimatycznych osiąga imponujące rozmiary i może wynieść nawet do 20m!
Tak rozchwytywane przez klientów drzewko, jak
świerk srebrny cięty i doniczkowy, jest obowiązkową pozycją w ofercie kwiaciarni Róża. Nasi pracownicy fachowo doradzą Państwu czy lepiej wybrać choinkę w doniczce czy ciętą. Ten pierwszy rodzaj sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy będą Państwo chcieli posadzić choinkę już po świętach, np. w ogrodzie. Najlepiej jednak poczekać z tym do wiosny, do tego czasu przechowując drzewko w chłodnym pomieszczeniu, np. w piwnicy, by uniknąć przemarznięcia. Choinka ze stojakiem będzie z kolei idealnym wyborem dla tych z Państwa, którzy nie wiążą z drzewkiem dalszych planów po upływie świąt Bożego Narodzenia. Bez problemu dostaną u nas Państwo stojaki metalowe i plastykowe do choinek. Ze względu na fakt, iż drzewka są różnej wielkości oraz z uwagi na wysokość, jaką mogą osiągnąć niektóre okazy drzewek, by wyjść naprzeciw Państwa potrzebom, proponujemy usługę, jaką jest przycinanie choinek na miejscu pod wymiar klienta. Dzięki temu drzewko będzie jak najlepiej dostosowane do warunków i pomieszczenia, w którym się znajdzie. Ponieważ odbywa się u nas również pakowanie choinki w specjalną siatkę do transportu, to nie muszą się Państwo obawiać, że drzewko ulegnie jakiemukolwiek uszkodzeniu podczas przewozu.
Wiemy, że okres świąteczny jest niezwykle absorbujący, dlatego też, w naszej ofercie znajdą Państwo dowóz drzewek do domu!
Wysoki poziom obsługi oraz najlepsza jakość naszych starannie dobieranych, zawsze świeżych choinek, są gwarancją Państwa zadowolenia! Na życzenie Klienta możemy również, zaoszczędzając Państwa czas, profesjonalnie i zgodnie z oczekiwaniami przyozdobić drzewko na boże narodzenie. Dekoracja choinek to nasza specjalność. Państwo wybierają rodzaj ozdób, tonację kolorystyczną, a także styl, w jakim ma być utrzymana choinka, a my zajmujemy się resztą!
Piękny i okazały, pachnący świerk srebrzysty, będzie unikatową ozdobą Twojego domu na święta. Jeżeli zechcesz, może on także zagościć w Twoim ogrodzie. Co jednak najważniejsze – dzięki temu, że w naszej kwiaciarni znajdziesz tylko
najlepszy gatunek choinek, możesz być pewien, że nawet cięty świerk świetnie sobie poradzi i będzie cieszył Twe oko swoim blaskiem przez długi czas!

udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *