swierk_pospolity_ciety_i_doniczkowy

Świerk pospolity cięty i doniczkowy

Święta bez choinki? Nie ma takiej możliwości! Od najmłodszych lat choinka towarzyszy nam co roku w tym pięknym okresie świątecznym. I nie ważne, czy sztuczna, bo mamy kota lub małe dziecko, czy żywa, bo ten niepowtarzalny zapach wypełni cały nasz dom, jest nieodłącznym atrybutem wyjątkowych grudniowych chwil. Strojenie choinek wywołuje emocje, które pamiętamy bardzo długo. Kiedy decydujemy się na żywe zielone drzewko, warto poznać ich odmiany i zdecydować, które najlepiej będzie pasowało do naszego wnętrza.

Jednym z najbardziej popularnych drzew świątecznych jest świerk pospolity. Znany w całej Europie, rośnie również w Polsce i to rośnie niezwykle szybko. Gdy ma sprzyjające warunki może sięgać nawet 60 metrów wysokości. Jest wytrzymały, dlatego też jest to najczęściej kupowane drzewko na Boże Narodzenie. Ma ciemnozielone półtoracentymetrowe cienkie igły.

Świerk pospolity śmiało można ścinać. Drzewko nie psuje się, gdy ścinamy mu gałęzie, więc doskonale nadaje się na żywopłot, ale również na całoroczną choinkę w ogrodzie. Do domu poleca się świerk pospolity cięty lub doniczkowy. Jeśli choinka stoi w ogrodzie trzeba pamiętać, by nie była w cieniu, osłoniona przez inne rośliny. Świerk tego nie lubi. Musimy również pamiętać o jego regularnym przystrzyganiu, żeby drzewa nie były gołe od dołu. Świerk nie lubi suszy, więc należy go regularnie podlewać. Najlepsze będzie dla niego gliniasto-piaszczyste podłoże, które powinno być umiarkowanie wilgotne. Ma jednak niezbyt długie korzenie, dlatego warto chronić go przed porywistym wiatrem. Świerk idealne znosi mroźne warunki pogodowe, dlatego świetnie spisuje się jako drzewko bożonarodzeniowe ozdobione pięknie lampkami. Charakterystyczne dla świerku są długie, zwisające niczym cygara, drobne, z drobnymi zaokrąglonymi łuskami, szyszki. Dlatego właśnie świerk to bardzo popularne drzewo ozdobne, sadzone nie tylko w ogrodach, ale również w miejskich parkach i wzdłuż alei. Warto wiedzieć, że świerk może zakwasić glebę, w której jest zasadzony. Niezbyt dobrze reaguje na zanieczyszczenie powietrza, dlatego źle mu będzie w pobliżu zakładu przemysłowego. Świerk pospolity zwykle nie lubi kurzu i nieczystego powietrza, jednak jego odmiany, które można kupić w kwiaciarni świetnie przystosowują się do warunków klimatycznych panujących na Śląsku. Jeśli planujesz zasadzić świerk w ogrodzie, pamiętaj, że wsadza się go do dołu wraz z bryłą korzeniową. Nie musisz jednak sadzić drzewka i martwić się, czy sadzonka przyjmie się w ziemi Twojego ogrodu. Wybierz drzewko w donicy lub na stojaku.

Przed świętami Bożego Narodzenia świerki sprzedawane są na każdym rogu. Najpiękniejsze kupisz w Kwiaciarni Róża, bo zawsze wybieramy najlepsze i najbardziej świeże drzewka. Sprowadzamy świerki różnej wielkości, tak by dobrze dopasowały się do każdego wnętrza. Sprzedajemy świerk pospolity cięty i doniczkowy. Poza drzewkami w naszej ofercie znajdują się również stojaki metalowe i plastikowe do choinek. W jednym miejscu możesz więc kupić najpiękniejszy świąteczny zestaw. Abyś był bardzo zadowolony proponujemy przycinanie choinek na miejscu pod wymiar klienta. Świerk doniczkowy również świetnie sprawdza się w ogrodzie. Bez sadzenia i zamieszania możesz mieć fantastyczne drzewko bożonarodzeniowe. Ponieważ świerki rzadko zapadają na choroby, nie musisz martwić się, że przed Wigilią Twoja choinka zachoruje i nie będzie prezentowała się tak okazale. Gdy jednak drzewko zaczyna brązowieć lub nienaturalnie gubi igły warto sprawdzić dokładnie, jaka choroba lub szkodnik mogła je zaatakować i jaki preparat będzie odpowiedni. Większość dostępnych na rynku produktów bardzo dobrze radzi sobie z zarazami i szkodnikami.

Aby uniknąć tych problemów proponujemy drzewka cięte na stojaku lub choinki w doniczce. W naszej ofercie mamy najtańsze choinki w mieście. Zakupione u nas choinki pochodzą z najlepszych plantacji w Polsce, Danii i Niemiec. Ponieważ w pełni profesjonalnie traktujemy każde zamówienie nasza najnowsza świąteczna usługa to dostawa choinek pod drzwi klienta. Możesz zamówić jakiekolwiek drzewko, a my zawieziemy je wprost pod Twój dom. Zamów i odbierz, kiedy chcesz. Zapewniamy profesjonalny transport, więc możesz być pewny, że drzewko dotrze do Ciebie w nienaruszonym stanie i nadal będzie świeże. Na specjalne zamówienie Twoje drzewko możemy również pięknie przyozdobić. Ty wybierzesz ozdoby, a my zrobimy wszystko za Ciebie.

Niech piękny zapach choinki wypełni Twój dom, a prezenty, które pod nią znajdziesz zachwycą Twoje serce.

udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *