Prezenty_na_święta

Prezenty na święta

Mimo, że sklepów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych nie brakuje, a asortyment pozwala na zdobycie w krótkim czasie nawet najbardziej wyszukanych rzeczy, dla wielu z nas prezenty na święta ciągle są wyzwaniem. Duża rodzina i związane z każdym jej członkiem wymagania, ograniczenia finansowe, brak czasu – to tylko niektóre trudności, z jakimi trzeba zmierzyć się w przedświątecznym okresie i takie, które przyjemność z poszukiwania świątecznych upominków łatwo potrafią zamienić w udrękę. Bardzo często sami zbyt wysoko stawiamy sobie poprzeczkę: extra prezent dla taty i mamy, najnowsze hity zabawkowe dla dzieci czy kuzynów, coś wyjątkowego dla partnera, oryginalny upominek dla babci… do tego oczywiście fantazyjne i najlepiej spersonalizowane pakowanie prezentów, coraz częściej uzupełniane nie tylko o wstążki, kokardy czy ozdoby, lecz także o małe wiązanki, bukieciki z żywych kwiatów. A przecież wystarczy przypomnieć sobie, że w świątecznych podarunkach nie chodzi o liczbę czy rozmiar, lecz o ich symbolikę. Konsumpcyjna kultura zbudowała w każdym z nas bardzo wysokie oczekiwania względem świątecznych prezentów – dużo większe, niż w przypadku urodzinowych czy imieninowych upominków. Można jednak nie dać się zwariować, a dodatkowo by oszczędzić sobie stresu skorzystać z dobrodziejstw jakie oferuje technologia.

Opcja dla zapracowanych, leniwych lub posiadających liczną rodzinę, rozsianą po całym świecie – poczta prezentowa. Coraz więcej kwiaciarni, w tym również Kwiaciarnia Róża, deklaruje: wysyłamy kwiaty i prezenty za granicę i w kraju. Dlaczego by więc z tego nie skorzystać? E-prezenty, czy mówiąc inaczej – poczta upominkowa, pozwala praktycznie w każde miejsce na świecie i w Polsce wysłać prezenty. Gliwice, Katowice, Gdańsk, Warszawa, Londyn czy Singapur – prezenty na święta stały się na tyle ważnym elementem naszej kultury, że internetowa wysyłka jest standardem. A wysłać można wszystko: kwiaty, balony, kosze upominkowe, personalizowane zestawy prezentowe a dla fanów uprawy i pielęgnacji żywych roślin – nawet artykuły ogrodnicze i sadzonki, które z łatwością znajdziemy w zasobach wielu kwiaciarni. Mimo, że on-line sami kreujemy prezenty, za ich ostateczny wygląd i jakość przy doręczeniu odpowiada kurier. Kwiaty, upominki czy kosze zawsze powinny dotrzeć do nas w nienaruszonym stanie – najlepsze kwiaciarnie internetowe nie mogą sobie pozwolić na to, by dostarczane przez nie przesyłki posiadały jakiekolwiek defekty czy uszkodzenia. Dlatego też prezenty na święta to coś, o co w przypadku internetowych zamówień połączonych z wysyłką bezpośrednio do bliskich możemy być spokojni – najwyższa jakość usług w tym okresie to element budowania zaufania, dlatego kwiaciarnie szczególnie starają się, by bożonarodzeniowe upominki były radością zarówno dla wysyłającego, jak i dla obdarowywanego.

Ale Boże Narodzenie to nie tylko okolicznościowe prezenty. W świątecznym szale zakupowym nie zapominajmy również o grudniowych solenizantach. Dwudziestego czwartego grudnia imieniny obchodzą Adam i Ewa – bardzo często pomijani i zapomniani wśród świątecznych życzeń i rozgardiaszu. Jeśli w naszej rodzinie jest ktoś o tym imieniu, warto pomyśleć o drobnym upominku specjalnie na tę okazję. Idealnym będzie duży, piękny bukiet kwiatów – internetowe kwiaciarnie, te najlepsze, będą w stanie dostarczyć go do solenizanta nawet w Wigilię. Pamiętajmy również o tych, którzy urodzili się tego dnia – tutaj znowu symboliczne bukiety kwiatów, nawet w postaci niewielkiej wiązanki wręczonej zaraz po wigilijnej kolacji, sprawdzą się dużo lepiej niż kolejny pakunek pod choinką. Żywe kwiaty zwłaszcza dla starszych pokoleń będą symbolem, że pamiętaliśmy w tym dniu o tej konkretnej okazji, a nie kupiliśmy po prostu dodatkowy gwiazdkowy prezent, który dajemy „przy okazji”. I choć każda kwiaciarnia internetowa zapewnia: „nasze internetowe e-kwiaty i prezenty docierają na czas” – jeśli zdecydujemy się je wysłać, zwłaszcza za granicę, upewnijmy się, że przesyłka nie spóźni się i nie dotrze do obdarowanego po świętach.

Najważniejszy w świątecznym okresie jest jednak spokój – zarówno nas, jak i naszych najbliższych. Prezenty na święta to tylko symbol. Nawet, jeśli nie podarujemy bliskim nic oryginalnego, dużo ważniejsza od zawartości paczek pod choinką będzie obecność, dobre słowo, uśmiech i czas, który możemy im podarować. To najlepszy prezent dla każdego, niezależnie od wieku.

udostępnij wpis: