prezenty

Pakowanie prezentów?

Pakowanie prezentów

Przez cały rok obchodzimy wiele istotnych wydarzeń, z okazji których wręczamy kwiaty i upominki dla bliskich osób. Dla wielu z nas zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, urodziny czy imieniny to niejednokrotnie momenty, z powodu których zaczynamy odczuwać dodatkowy stres. Jesteśmy zapracowani, zabiegani i zmęczeni, czasami zapominając w wirze codziennych obowiązków o okazjach, które są dla nas tak naprawdę najbardziej istotne. Kto z nas nie zastanawiał się czy nie zawiedzie oczekiwań rodziny i przyjaciół? Za każdym razem głowimy się co kupić mamie na Dzień Matki, jak wykombinować extra prezent dla taty, czy nasze dziecko ucieszy się ze “zwyczajnego” prezentu bez fajerwerków typu quad? Jak zaskoczyć przyjaciół, z którymi znamy się jak łyse konie i którzy mają już chyba wszelkie niezbędne (a także te zbędne!) gadżety i akcesoria domowe? Jak podziękować partnerowi biznesowemu po zakończonym sukcesem projekcie?

Kiedy już przeprowadzimy małe, podstępne dochodzenie, jakie kwiaty lubi nasza potencjalna narzeczona, czego brakuje naszemu rodzeństwu lub jaki wykwintny trunek mógłby być należytym ukoronowaniem po udanej współpracy, okazuje się, że wybrany upominek to dopiero połowa sukcesu. Często przekonujemy się o tym na ostatnią chwilę, kiedy w lekko potarganych włosach chcemy wybiec z domu na zaplanowaną uroczystość, łapiąc nasz podarunek z przyklejoną jeszcze metką z ceną. W takim momencie do nas dociera, że zabrakło nam przysłowiowej wisienki na torcie, a przed nami ostatni, czasami kluczowy etap: pakowanie prezentów. Wtedy obiecujemy sobie, że następnym razem nie dopuścimy do takiej sytuacji i przy najbliższej okazji skrupulatnie zaplanujemy nie tylko to, co wręczymy, ale też jak to zrobimy.

Jednym z najprostszych sposobów jest użycie torebek ozdobnych, które pewnie nie raz okazały się przechodnie i wykorzystane przez obdarowanych po raz kolejny. Pudełka o regularnym kształcie można bardzo łatwo zapakować w papier prezentowy, którego motyw tematyczny dobiera się specjalnie pod konkretną okazję. W Internecie można obejrzeć mnóstwo filmów instruktażowych, przedstawiających ozdobne pakowanie prezentów, które w przystępny sposób pokazują krok po kroku w jaki sposób precyzyjnie zaginać papier, jakich produktów dodatkowych użyć (np. dwustronnej taśmy klejącej, dodatkowych tasiemek), aby podarunek wyglądał estetycznie. Wiele osób czerpie ogromną, relaksacyjną przyjemność z własnoręcznego pakowania prezentów, stosując nawet elementy decoupage’u, czyli techniki zdobienia przedmiotów, tworząc dzięki temu przepiękne rękodzieła.

Nie każdy jednak musi posiadać zdolności manualne, a już na pewno niewiele z nas może sobie pozwolić na poświęcenie temu wiele czasu. Zawsze możemy na ostatnią chwilę odwiedzić lokalne kwiaciarnie i wybrać przepięknie przystrojony bukiet świeżo ściętych kwiatów. Warto jednak zaplanować, co wręczymy na najbliższą okazję osobie, którą chcemy obdarować, a jeśli nie mamy zbyt wiele czasu – zrobić zakupy przez Internet i wybrać adekwatne e-prezenty. Doskonale rozumiemy te potrzeby, a nasza kwiaciarnia Róża to nie tylko wiązanki kwiatów, ale także poczta prezentowa, oferująca ozdobne pakowanie podarunków, wedle upodobań naszych klientów. Dysponujemy szeroką gamą papierów ozdobnych z motywami okolicznościowymi. Dla wielbicieli stylu minimalistycznego używamy materiałów ekologicznych, takich jak szary papier, bawełniane sznurki i wstążki, tektura, elementy drewniane oraz inne produkty pochodzące z recyklingu. Całość tworzy bardzo naturalną kompozycję i zrobi wrażenie na fanach stylu skandynawskiego.

Alternatywą dla klasycznego pakowania prezentów może być podarowanie upominku w oryginalnie zdobionym wiklinowym koszu bądź drewnianej skrzynce. Przykładowo, taki kosz dla rodziców może być wypełniony produktami, wspierającymi zdrowy tryb życia, takimi jak suszone owoce, zielona herbata, oliwa z oliwek a całość podana jest w przepięknej formie, którą gwarantują nasi doświadczeni pracownicy. Efekt wizualny na pewno spotęguje radość z otrzymanego prezentu, a obdarowana osoba poczuje się niezwykle wyjątkowo. Bardziej sentymentalni solenizanci zachowają dedykowane opakowania na symboliczną pamiątkę. Uśmiech na twarzy obdarowanych osób bywa bezcenny, dlatego warto zaplanować jak chcemy ozdobić nasz prezent lub oddać to w ręce specjalistów, tak, aby wybrany przez nas upominek zamienił się w oryginalne rękodzieło.

udostępnij wpis: