Kwiaty i prezenty- Żernica

Kwiaty i prezenty – Żernica

Nasza stacjonarna kwiaciarnia Róża, a zarazem internetowa kwiaciarnia dostarczy kwiaty i prezenty do miejscowości Żernica nawet w 2 h. Dzięki naszym kwiatom i upominkom wywołasz uśmiech na wielu twarzach osób obdarowanych tymi prezentami. Dostarczamy kwiaty, bukiety, kosze delikatesowe, kosze kwiatowe, kwiaty doniczkowe, świece, balony, pluszowe maskotki, wieńce i palmy pogrzebowe do takich miast jak Żernica, Zabrze, Knurów, Bytom, Sośnicowice oraz do wszystkich miast w Polsce. Kwiaciarnia internetowa wysyła kwiaty również poczta. Kwiatowa przesyłka jest realizowana przez naszych kurierów kwiatowych , a kwiaty są zawsze świeże i odpowiednio zabezpieczone przy transporcie. Bukiety kwiatów i prezenty dostarczamy 7 dni w tygodniu do wszystkich miast również do miejscowości Żernica. Kwiaty i prezenty to gwarancja najlepszej niespodzianki

Kwiaty online z dostawą na terenie całej Polski i zagranicą.

Kwiaty online z dostawą i prezentów do domu, firmy czy biura jest realizowana we wszystkich województwach Polski czyli: Śląskie, Łódzkie, Świętokrzyskie, Dolnośląskie, Kujawsko- Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Mazowieckie, Małopolskie, Opolskie, Podlaskie, Podkarpackie, Pomorskie, Warmińsko- Mazurskie, Zachodnio- Pomorskie i Wielkopolskie. Nasze bukiety kwiatowe dostarczamy także na terenie Wielkiej Brytanii , Niemiec i USA. Gwarantujemy dostawę wyłącznie świeżych i wyselekcjonowanych kwiatów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Dostawa kwiatów online i prezentów online nawet w dniu złożenia zamówienia. Nasz bukietowa poczta to czysta przyjemność dla osób obdarowywanych kwiatami i prezentami. Kilka kroków wystarczy by wysłać kwiaty do Żernicy. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce do złożenia zamówień internetowych na kwiaty i prezenty.

Kilka słów o samym mieście Żernica.

Żernica leży w województwie śląskim i należy do gminy Pilchowice. Liczy 3400 mieszkańców oraz jedno przedszkole, szkołę podstawową oraz gimnazjum. Woda płynąca przez Żernicę to Potok Żernicki potocznie zwany Ślinicą. Pierwotna nazwa wsi to Zernitz. Pochodzi ona od polskiego słowa “ziarno”, czyli po niemiecku Korn, albo też od słowa “ściernisko”, czyli Stoppelfeld. Owa nazwa świadczy o tym, że w zamierzchłych czasach rozpościerały się tu uprawne pola, otoczone dziewiczymi lasami. Gdy w wiosce zamieszkali koloniści niemieccy dla odróżnienia Żernicy od innych wsi o tej samej nazwie, przemienili ją na “Deutsch Zernitz” względnie “Teutsch Zernitz”. Łacińska nazwa miejscowości brzmi: “Sirdnicha”. Sporządzający akty prawne, prawdopodobnie niemiecki mnich, nie potrafił poradzić sobie z wymową twardej polskiej mowy, zmienił nazwę polskiej miejscowości. Stąd też Żernica różnie się nazywała: “Sirdniz”, “Ziernik”, “Sirdnicza”, “Schirdnicza”, “Ziernicia” i tak dalej. W 1246 roku Niemcy zmienili nazwę wioski z Zernitz na “Deutsch Zernitz”. Przez następne kilka wieków nazwa miejscowości wiele razy uległa zmianie. Około 1305 roku istniały dwie miejscowości o podobnej nazwie, z których następnie “Syrdnicza Senciani” – “szlachetna Sernica” uległa zagładzie. W 1936 roku nazwa wsi uległa kolejnej zmianie, a brzmiała “Haselgrund”. W tym, bowiem czasie na niemieckim Śląsku wszystkie nazwy słowiańskiego pochodzenia przemianowano na germańskie. O nazwie Haselgrund stanowiło położenie wioski, jak również znajdujące się tutaj liczne krzaki orzechów laskowych. Od marca 1945 roku cały Górny Śląsk objęły polskie władze cywilne. W tym czasie wioskę nazwano Żernica.Kwiaty występujące na danych terenach najlepiej podziwiać wiosną. Mieszkańcy tworzą z nich niesamowite bukiety, szczególnie zrobiony z róż, margaretek, alstroemerii, tawuła „Bukiet mieszany dla serca”. Nasza internetowa kwiaciarnia dostarcza kwiaty przez siedem dni w tygodniu do miejscowości Żernica.