Kwiaty i prezenty – Świętochłowice

kwiaty i prezenty

Zrób komuś niespodziankę, złóż zamówienie w naszej kwiaciarni Róża a my dostarczymy kwiaty i prezenty do miejscowości Świętochłowice nawet w 2 h. Niespodziewana przesyłka sprawi ogromną radość i z pewnością pozytywie zaskoczy bliską osobę. Wszystko funkcjonuje szybko, sprawnie i tanio. Poczta z kwiatami i prezentami to działalność, dzięki której zaoszczędzisz sporo czasu. Kwiaty i prezenty do Świętochłowic można zamawiać przez 7 dni w tygodniu.

Dostawa- kwiaty i prezenty

Dostawa kwiatów i prezentów w każde miejsce na terenie Polski. Realizujemy zamówienia we wszystkich województwach. Dostawa przebiega sprawnie i szybko. Jeśli kwiatowy upominek ma dotrzeć na teren Niemiec, USA czy Wielkiej Brytanii nie sprawi nam to problemu. W te miejsca poza granicą Polski też dostarczymy przesyłkę. Starannie i odpowiednio zabezpieczona trafi w ręce wybranej osoby. Dostarczamy zawsze świeże i pachnące bukiety kwiatów. Kilka kroków wystarczy by wysłać kwiaty do Świętochłowic. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce do złożenia zamówień na dostawę kwiatów i prezentów na różne okazje.

Kilka słów o samym mieście Świętochłowice

Miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto leży nad rzeką Rawą, w południowej części Wyżyny Śląskiej – Wyżynie Katowickiej. Jest to trzecie najgęściej zaludnione miasto w Polsce (3 934,8 osób/km²), a jednocześnie najmniejsze z miast na prawach powiatu pod względem zajmowanej powierzchni – 13,31 km². Prawa miejskie Świętochłowice posiadają od 1 stycznia 1947. Do intensywnego rozwoju miasta przyczynił się przemysł ciężki, głównie górniczy i hutniczy. Obecnie w wyniku procesu restrukturyzacji kopalnie węgla kamiennego zostały zlikwidowane. Dzielnice miasta: Centrum, Chropaczów, Lipiny, Piaśniki, Zgoda. Wiosną przy stawach takich jak: Kalina, Wąwóz, Zacisze, Szwajcera czy Skałka możemy podziwiać piękno Świętochłowic. Kwiaty otaczające owe wody dodają uroku krajobrazowi. Do XIX wieku Świętochłowice były miejscowością typowo leśną. Jednak rozwój przemysłu spowodował degradację środowiska i wycinkę lasów na jego potrzeby. 30% powierzchni zajmują istniejące obecnie w różnej postaci obszary zadrzewione oraz łąki, gdzie znajdziemy polne kwiaty. Świętochłowice zaopatrzone są w: 10 przedszkoli, 7 szkół podstawowych, 5 gimnazjów oraz 6 szkół ponadgimnazjalnych. Na terenie miasta znajduje się tor motocrossowy oraz kompleks sportowy – OSiR „Skałka”, w którym są: stadion (do piłki nożnej i żużla), boisko boczne trawiaste i żwirowe, korty tenisowe, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, tor speed rowerowy oraz wypożyczalnia kajaków na pobliskim stawie Skałka. W Lipinach znajduje się boisko tamtejszego Naprzodu (obecnie w remoncie). Do 2002 roku w Świętochłowicach istniał klub żużlowy. Kod pocztowy miasta to 41-600. Świętochłowice graniczą od północy z Bytomiem, od zachodu i południowego zachodu z Rudą Śląską, a od wschodu i południowego wschodu z Chorzowem. W maju obchodzone są Dni Świętochłowic. Bukiety kwiatów zdobią wtedy scenę, na której goszczeni są różnorodni artyści. Muzyk, który najbardziej porwie publiczność dostaje upominek od miasta Świętochłowice. „Kosz pudrowa rozkosz” to jeden z tych upominków. Najwyższym wzniesieniem jest Góra Hugona – 314 m n.p.m. znajdująca się na południu miasta w obrębie Wzgórz Chropaczowskich. Natomiast najniżej położona jest dolina Lipinki, znajdująca się na wysokości ok. 249 m n.p.m. Pierwsza wzmianka o Świętochłowicach pochodzi z 25 maja 1313. Istnieją też wcześniejsze zapisy jednak te dotyczą wyłącznie dzisiejszej dzielnicy miasta – Chropaczowa (z 21 lipca 1295). Na przestrzeni dziejów właściciele miasta bardzo często się zmieniali. Poszukiwania węgla na tym terenie rozpoczęły się z początkiem lat 20. XIX w. W 1825 firma „Spadkobiercy Gieschego” uruchomiła na terenie Lipin pierwszą kopalnię „Król Saul”. Układ komunikacyjny Świętochłowic, który wykształcony został na przełomie kilku stuleci, a głównie drugiego i trzeciego ćwierćwiecza XIX w., wzbogacony jest obecnie o odcinek Drogowej Trasy Średnicowej.