Kwiaty i prezenty – Sierakowice

kwiaty i prezenty

Jeśli chcesz komuś sprawić przyjemność nasza stacjonarna i internetowa e-kwiaciarnia Róża dostarczy Kosze Kwiatowe do miejscowości Sierakowice nawet w 2 h. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele różnorodnych propozycji jakimi są kwiaty, bukiety czy nawet balony napełniane helem. Dzięki takim prezentom z pewnością poruszysz serce obdarowanej osoby. Taką wspaniałą niespodziankę możesz zamawiać 7 dni w tygodniu. Nasz dostawca dopilnuje aby przesyłka Kosze Kwiatowe do Sierakowic była odpowiednio zabezpieczona i dotarła w odpowiednim terminie.

Sprawna i szybka dostawa kwiatów

Korzystając z usług naszej kwiaciarni możesz być pewien, że kwiatowa przesyłka dotrze do dowolnego miejsca na terenie całej Polski. Co więcej, jeśli chcesz obdarować bliską osobę przebywającą na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii czy USA nie będzie to dla nas problemem. W te miejsca również jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie. Sprawna i szybka dostawa kwiatow i upominków gwarantowana. Namawiamy więc do skorzystania z wysyłki kwiatów. Kilka kroków wystarczy by wysłać sprawnie i szybką dostawę kwiatów jak i również słodycze i kawy do Sierakowic. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce do złożenia zamówień internetowych a także telefonicznych na kwiaty i prezenty.

Kilka słów o Sierakowicach:

Sierakowice (dodatkowa nazwa w j. niem. Schierakowitz; dawn. Gross Schierakowitz, Graummannsdorf) wieś sołecka położona w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w gminie Sośnicowice. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego. Wieś posiada kod pocztowy 44-156. Nazwa należy do grupy nazw patronomicznych i pochodzi od imienia założyciela miejscowości Sieraka. Niemiecki językoznawca amator Heinrich Adamy w swoim dziele o nazwach miejscowości na Śląsku wydanym w 1888 roku we Wrocławiu jako najstarszą zanotowaną nazwę miejscowości wymienia Sierakowice podając jej znaczenie “Dorf des Sierak” czyli po polsku “Wieś Sieraka”. W 1295 w kronice łacińskiej Liber fundationis episcopatus Vratislaviensis (pol. Księga uposażeń biskupstwa wrocławskiego) miejscowość wymieniona jest jako Syracowitz polonicum. Liczące około 1300 mieszkańców Sierakowice są pod względem wielkości drugą po Sośnicowicach miejscowością w gminie. Drugą lokatę zajmuje też sołectwo Sierakowice pod względem powierzchni, która stanowi 21% obszaru gminy. Areał lasów wynosi 1600 ha i jako dominujący w strukturze gruntów sołectwa zajmuje aż 67% jego powierzchni. Grunty rolne z przewagą IV, rzadkiej V i III klasy bonitacyjnej zajmują 29% obszarów sołectwa. Tylko 4% czyli około 100 ha terenu jest zainwestowanych i urządzonych, co obejmuje także zabudowę gospodarczą związaną z produkcją rolniczą i handlową oraz drogi i ulice. Zabytkami tej Wsi są: Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej z 1675 roku, kapliczka św. Jana Nepomucena która znajduje się w pobliżu kościoła. Nasza Kwiaciarnia internetowa dostarczyła w święta wielkanocne do tego kościoła „Bukiet Niebiańska Miłość”, dworski dom mieszkalny oraz obszar doliny potoku Sośnicowickiego. W Sierakowicach działa klub piłkarski GS BS Sierakowice, swą działalność rozpoczął on w 2014 roku, obecnie klub występuje w B klasie Zabrzańskim okręgu piłki nożnej.