Kwiaty i prezenty – Rachowice

kwiaty i prezenty

Chcesz dostarczyć kwiaty i prezenty do miejscowości Rachowice nawet w 2 h? Nasza stacjonarna i internetowa kwiaciarnia Róża z przyjemnością to zrobi. Dowieziemy wybrane e-bukiety, e-kwiaty, e-prezenty czy nawet e-balony do dowolnego miejsca na terenie Polski. Nie musisz obawiać się o dostawę- jesteśmy zawsze na czas i można korzystać z naszych usług 7 dni w tygodniu. Kwiaty i prezenty do Rachowic to zawsze wspaniały pomysł na sprawienie komuś radości czy wyrażenie najszczerszych uczuć. Oferujemy również piękne bukiety ślubne, komunijne oraz na wiele innych różnych okoliczności.

Dostawa poza granice Polski

Poza wszystkimi województwami na terenie Polski wykonujemy również dostawę poza granice Polski, czyli w Niemczech, USA czy Wielkiej Brytanii. Dostawa poza granice Polski jest w pełni bezpieczna. Więc jeśli chcesz sprawić komuś miłą niespodziankę kwiatową a nie masz możliwości dostarczenia jej osobiście dostawa poza granicę Polski to strzał w dziesiątkę. Zadbamy o najdrobniejszy szczegół, tak aby każda strona była zadowolona z najwyższej jakości sprawowanych usług. Zadowolenie klientów- na to stawia nasza florystyczna poczta. Kwiatowa wysyłka zawsze spełni najbardziej wymyślne oczekiwania. Kilka kroków wystarczy by wysłać kwiaty do Rachowic. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce do złożenia zamówień internetowych na wiecznie żywe róże. Zrobisz to 1 2 3. Kwiaty zamówisz w naszej kwiaciarni Róża.

Kilka słów o samym mieście Rachowice

Rachowice to wieś sołecka która leży w Polsce w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w gminie Sośnicowice. Dodatkowa nazwa w języku niemieckim to Rachowitz. Niegdyś miejscowość należała do województwa katowickiego. W czasie rządów narodowych socjalistów nazwa została zmieniona na całkowicie niemiecką Buchenlust. Na drugą połowę XII wieku szacuje się powstanie miejscowości Rachowice. Kwiaty, dwór, pola i lasy zostały sprzedane przez rycerza Mikołaja Bierawę rycerzowi Christofowi Dziecko. Później Rachowice przeszły w ręce Larischów, a w 1602 roku panowanie przejął Orzeski von Syrin. Dopiero w 1720 roku ziemię nabył Polak hrabia Gabriel Wyhowski, a od 1730 właścicielami zostało hrabstwo von Hoditz, właściciele dóbr sośnicowskich. Żołnierze sowieccy podpalili plebanię co poskutkowało utratą wszystkich dokumentów parafialnych i ksiąg metrykalnych. 44-156 to kod pocztowy wsi Rachowice. Bukiety kwiatów, kosze grzybów czy porzeczek to zbiory, które możemy zrobić w tutejszych lasach. Występują w nich takie drzewa jak: dąb bezszypułkowy, dąb szypułkowy oraz lipa drobnolistna. Zabytki znajdujące się w Rachowicach to między innymi: Kościół Świętej Trójcy – kościół istniał już w 1305 roku. Zakrystia i prezbiterium gotyckie z XV/XVI wieku – murowane, nawa i wieża – drewniane. W kościele zachował się oryginalny, drewniany, dębowy portal z XVII wieku, wspaniały przykład niegdysiejszej sztuki ciesielskiej. Uwagę zwracają również kute, stalowe drzwi do zakrystii, stanowiące przykład XV-wiecznej sztuki hutniczej i kowalskiej. We wnętrzu kościoła barokowy ołtarz główny, bogato rzeźbiony i złocony, z licznymi rzeźbami figuralnymi. Na uwagę zasługuje też ogrodzenie kościoła wykonane w XVIII/XIX wieku, nakryte dwuspadowym daszkiem gontowym, otoczkę tworzą kwiaty. Niegdyś miejsce odwiedziła nasza kwiaciarnia. Rachowice mogą być dumne z tego budynku; Kapliczka – kapliczka z połowy XIX wieku, wyremontowana w 1982 roku, Pomnik Juliusza Rogera – pomnik lekarza związanego głównie z Rudami Raciborskimi znajdujący się w lesie na wschód od wsi, Pomnik – Obelisk – pomnik ku czci ofiar I wojny światowej z 1918 roku oraz ku czci poległych na frontach i zmarłych w czasie II wojny światowej, Rzeźba św. Jana Nepomucena – barokowa rzeźba z XVIII wieku, Spichlerz – drewniany obiekt z pierwszej połowy XIX wieku. W miejscowości znajdziemy sklepy spożywcze, przedszkole i kwiaciarnie, gdzie znajdziemy „Bukiet gerbery z przybraniem”. Jeśli złożysz zamówienie to nasz kurier kwiaty dostarczy szybko i sprawnie. Rachowice to dobre miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta. Kod pocztowy to 44-156.