Kwiaty i prezenty – Pawłowice

kwiaty i prezenty

Nasze kwiaty i prezenty do Pawłowic są dostarczane przez kurierów kwiatowych już w ciągu 2 godzin. Dostawy realizowane są z należytą starannością i z dbałością o najmniejsze szczegóły. Kwiaty i prezenty do Pawłowic są najwyższej jakości i gwarantowanej świeżości. W naszej ofercie mamy przeróżne gatunki kwiatów zarówno ciętych jak i doniczkowych. Prowadzimy usługi stacjonarne jak i internetowe, więc w każdej chwili można zamówić u nas kwiaty, które sprawią radość bliskiej Ci osobie.

Prosta i szybka wysyłka kwiatów

Prosta i szybka wysyłka kwiatów realizowana na terenie wszystkich województw naszego kraju. Nasze internetowe e-kwiaty i upominki docierają do naszych klientów starannie zapakowane. Prosta i szybka wysyłka kwiatów pozwala w błyskawiczny sposób wprawić osobę obdarowaną w dobry nastrój. Nasz kurier kwiatowy bez problemu dostarczy kwiaty do miejscowości Pawłowice. Pamiętaj kwiaciarnia Róża otwarta jest przez 7 dni w tygodniu.

Kilka słów o miejscowości Pawłowice

Pawłowice to wieś położona w województwie śląskim, znajdująca się w powiecie pszczyńskim. Miejscowość ta jest siedzibą gminy. Pawłowice to jedna z największych wsi w Polsce, liczy 9641 mieszkańców. Pawłowice położone są na skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych: z Katowic przez Żory w stronę Ustronia, z Chrzanowa przez Pszczynę i Wodzisław Śląski w stronę Raciborza oraz droga, która łączy Pawłowice i Cieszyn. Założycielem Pawłowic był Paweł więc stąd pochodzi jej nazwa. Miejscowość powstała w XIII wieku. W 1293 roku powstała parafia św. Jana Chrzciciela. W dokumentach z tamtego okresu wynika, że w 1517 roku wieś została nazwana 
Pawlowicze. Do końca XVI wieku pozostawała wsią komorną, później zakupiła ją rodzina Pawłowskich. Powstał tam również w 1596 roku murowany kościół gotycki. Do połowy XIX wieku Pawłowice należały do rodu Gusnarów. Do 1945 roku wieś należała do niemieckiego rodu Reitzensteinów. Tuż przed wkroczeniem wojsk radzieckich Baron Karol Egon von Reitzenstein był ostatnim właścicielem Pawłowic. Po wojnie wioska weszła w posiadanie państwa. Rada Gminy Pawłowice otrzymała w 2010 roku nagrodę im. Karola Miarki. Uroczystość tę uświetniły kwiaty z naszej kwiaciarni bukiet “13 czerwonych róż” wręczony Radzie Gminy.