Kwiaty i prezenty – Ligota Łabędzka

kwiaty i prezenty

Nasza internetowa kwiaciarnia Róża z przyjemnością dowiezie kwiaty i prezenty do miejscowości Ligota Łabędzka nawet w 2 h. Podarowanie komuś świeżych kwiatów czy ciekawego prezentu to wspaniały pomysł na poprawienie humoru czy okazanie uczuć. Dowieziemy kwiaty, bukiety, kosze delikatesowe, kosze kwiatowe, kwiaty doniczkowe, świece, balony, pluszowe maskotki, wieńce i palmy pogrzebowe do takich miast jak Gliwice, Zabrze, Knurów, Bytom, Sośnicowice oraz do wszystkich miast w Polsce. Kwiaciarnia internetowa wysyła kwiaty i prezenty do Ligota Łabedzka. Kwiatowa przesyłka najczęściej dostarcza przez naszych kurierów bukiety z róż. Nasze kwiaty są zawsze świeże i odpowiednio zabezpieczone przy transporcie. Kwiaty dostarczamy 7 dni w tygodniu.

Poczta Prezentowo Kwiatowa

Nasza Poczta Prezentowo Kwiatowa działa na terenie całego kraju. Nasz kurier kwiatowy dotrze z kwiatami na czas w wybrane miejsce. Dostarczamy również kosze delikatesowe za granicę: do Wielkiej Brytanii, Niemiec czy USA. Nasze przesyłki są starannie zapakowane i dostarczone osobie, której chcesz sprawić radość. Wystarczy kilka chwil by nasza Poczta Prezentowo Kwiatowa wysłała kwiaty do miejscowości Ligota Łabędzka. Kwiaciarnia w Gliwicach to miejsce gdzie można złożyć zamówienie osobiście a także online na różnorodne kwiaty i upominki.

Kilka słów o wsi Ligota Łabędzka

Ligota Łabędzka wieś sołecka w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w gminie Rudziniec. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego. Posiadająca kod pocztowy 44-109 a Sąsiaduje z miejscowościami Rzeczyce, Stare Łabędy oraz Brzezinka. Pierwsza wzmianka o wiosce Ligoty Łabędzkiej pochodzi z 1297 r.. Na temat właścicieli miejscowości zachowały się tylko pojedyncze informacje. Od szesnastego stulecia majątek w Ligocie należał do rodziny Zmenskal, właścicieli pobliskiej Brzezinki. Na początku XIX w. Ligotę kupił Leopold von Gröling, młodszy syn generała Jana Benedykta von Gröling z Pniowa. Posiadłość w rękach rodziny von Gröling pozostała do 1889 r. W tym czasie, około 1850 r. w Ligocie wybudowano klasycystyczny dwór wraz z bogato zdobionymi kwiatami w którym przeważały gerbery. O związkach Ligoty z rodziną von Gröling i jej znaczeniu dla rozwoju miejscowości, świadczy niemiecka nazwa wioski. W 1889 r. majątek w Ligocie wykupili Welczkowie z Łabęd. Według książki adresowej właścicielem miejscowych dóbr w 1937 r. był Johannes von Welczek. Po drugiej wojnie światowej posiadłość została znacjonalizowana. Do Ligoty Łabędzkiej nie można dojechać komunikacją publiczną. Do pobliskiej Brzezinki docierają autobusy KZK GOP z centrum Gliwic (linie 57, 93, 692). Najkorzystniej wysiąść na przystanku Brzezinka Wałbrzyska i podejść na piechotę do Ligoty Łabędzkiej ulicą Bydgoską. Samochodem proponuję jechać z centrum Gliwic ulicą Kozielską do Brzezinki, a następnie w prawo ulicą Bydgoską prowadzącą do Ligoty. Na początku miejscowości należy skręcić w prawo, w boczną drogę prowadzącą do ruin gospodarstwa rolnego. Odległość: w jedną stronę około 10 km. Samochód można zostawić na poboczu drogi. Mieszkańcy wsi Ligota Łabędzka najbardziej upodobali sobie prezent kosz kelikatesowy „Kosz dla dwojga”.