Kwiaty i prezenty – Kleszczów

kwiaty i prezenty

Z naszą kwiaciarnią dostarczysz prezenty i kwiaty do miejscowości Kleszczów nawet w 2h. Gliwicka Kwiaciarnia Róża oferuje szeroki zakres usług stacjonarnych i internetowych, dzięki którym prezenty i kwiaty do miejscowości Kleszczów są dostarczane szybko i przyjemnie. Indywidualnie i profesjonalnie podchodzimy do każdego klienta. Korzystając z naszych usług zyskujesz zadowolenie i najwyższą jakość. U nas znajdziesz najbardziej popularne gatunki kwiatów. W naszej ofercie mamy również wieńce i palmy pogrzebowe. Zamówienia online bądź telefonicznie można składać przez 7 dni w tygodniu.

Prosto i szybko zamówisz kwiaty i upominki

Prosto i szybko zamówisz kwiaty i upominki na terenie całego kraju. Nasz kurier kwiatowy dotrze z kwiatami na czas w wybrane miejsce. Dostarczamy również kosze delikatesowe za granicę: do Wielkiej Brytanii, Niemiec czy USA. Nasze przesyłki są starannie zapakowane i dostarczone osobie, której chcesz sprawić radość. Wystarczy kilka chwil na prosto i szybko zamówisz kwiaty i upominki do miejscowości Kleszczów. Kwiaciarnia w Gliwicach to miejsce gdzie można złożyć zamówienie na różnorodne kwiaty i upominki.

Kilka słów o Kleszczowie

Kleszczów (niem. Klüschau) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w gminie Rudziniec. Posiadająca kod pocztowy 44-164. Wieś obecnie zamieszkuje około 800 osób.
W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego. Nazwę Kleszczów otrzymał węzeł łączący autostradę A4 z drogą krajową 88. W księdze łacińskiej Liber fundationis episcopatus Vratislaviensis (pol. Księga uposażeń biskupstwa wrocławskiego) spisanej za czasów biskupa Henryka z Wierzbna w latach 1295–1305 miejscowość wymieniona jest w zlatynizowanej formie Clesstovitz. Wieś wzmiankowana w Księgach jest na 1743 rok. W Kleszczowie znajduje się Kościół NMP z 1982 roku, wybudowany na bazie kaplicy z drugiej połowy XIX wieku. Zabytkowy dom z końca XIX wieku oraz zbiorowa mogiła żołnierzy niemieckich poległych w 1945 roku. W Kleszczowie znajduje się tylko jedna szkoła podstawowa, a także klub piłkarski LKS Start Kleszczów powstały w 1946 roku na którym są organizowane festyny. Ostatnim zamówieniem które realizowaliśmy do Kleszczowa był kosz delikatesowy „Kancelaria słodkości”.