Kwiaty i prezenty – Książenice

kwiaty i prezenty

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej stacjonarnej i internetowej kwiaciarni Róża, w której zamówić z dostawą można kwiaty i prezenty do miejscowości Książenice nawet w 2 h. Jest to świetna alternatywa dla standardowego darowania prezentów. Posiadamy w ofercie kosze delikatesowe, kosze kwiatowe, kwiaty doniczkowe, świece, balony, pluszowe maskotki. Wykonujemy również kompozycje związane z florystyką pogrzebową czyli wieńce, palmy i wiązanki pogrzebowe. Dowozimy kwiaty do takich miast jak Zabrze, Knurów, Bytom, Sośnicowice oraz do wszystkich innych miast w Polsce. Kwiaciarnia internetowa wysyła kwiaty poczta. Kwiatowa przesyłka zostanie w ekspresowym tempie dostarczona przez naszego kwiatowego dostawcę. Kwiaty i prezenty do miejscowości Książenice na pewno zostaną dostarczone świeże i w pełni spełniające wymagania. Kwiaty dostarczamy 7 dni w tygodniu.

Kwiaty online z dostawą na terenie całej Polski i zagranicą

Kwiaty on line z dostawą we wszystkich województwach Polski czyli: Śląskim, Łódzkim, Świętokrzyskim, Dolnośląskim, Kujawsko- Pomorskim, Lubelskim, Lubuskim, Mazowieckim, Małopolskim, Opolskim, Podlaskim, Podkarpackim, Pomorskim, Warmińsko- Mazurskim, Zachodnio- Pomorskim i Wielkopolskim. Nasze kwiaty i bukiety dostarczamy także na terenie Wielkiej Brytanii , Niemiec i USA. Wysoka jakość i gwarancja zadowolenia . Profesjonalne podejście do klienta. Dostawa kwiatów i prezentów nawet w dniu złożenia zamówienia. Pomysł na oryginalny prezent oraz wysoka jakość- to uzyskasz od naszej kwiaciarni stacjonarnej i internetowej. Kilka kroków wystarczy by wysłać kwiaty o line z dostawą do Książenic. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce do złożenia zamówień internetowych na kwiaty i prezenty.

Kilka słów o samej miejscowości Książenice

Książenice to wieś w Polsce, która leży w województwie śląskim, w powiecie rybnickim, w gminie Czerwionka-Leszczyny. Książenice mają 1642 ha. Dane ze stycznia 2011 roku mówią, że liczba mieszkańców wynosiła 2590. Początkowa nazwa pochodzi od słowa knez, co oznacza książę. Zgermanizowana została na Knizenitz. W dokumencie biskupa wrocławskiego Wawrzyńca Książenice zostały po raz pierwszy wspomniane, a dokładnie w 1223 roku. Dokument ten został spisany wiosną, czyli porą gdy kwitną kwiaty. Książenice założone były pierwotnie na prawie polskim iure polonico i podlegały władzy książęcej, a mieszkańcy zobowiązani byli do świadczenia dla niej: stanu, stróży, powozu, przewodu, bobrownicy, psiarego i innych powinności służebnych wynikających z tego prawa takich jak: pomoc przy łowach, składanie danin. W 1288 roku uchodziły już jako miejscowość używająca prawa niemieckiego. Już w 1293 roku książę raciborski Przemysław pozwala sołtysowi Welancie ponownie założyć wieś całościowo na podstawie prawa niemieckiego, z okresem szesnastoletniej wolnizny. Sołtys stał na czele wsi Książenice. Kwiaty i warzywa były wówczas pielęgnowane przez tutejsze mieszkanki, które bardzo dbały o wizerunek miejscowości. Wieś należała do rybnickich dóbr zamkowych, następnie do Państwa Rybnickiego. Przynależność mieszkańców wypadała na parafię w Rybniku. Kod pocztowy to 44-213. Przez wieś nie przepływa żadna rzeka. „Kosz koralowy” z róży, eustomy i goździka oraz bukiety kwiatów zdobią groby tych, którzy zginęli w wojnie. Między innymi na grobie malarza Noskowicza poszukiwanego przez Gestapo w Berlinie, Jana Rajskiego poszukiwanego przez Gestapo z Rybnika oraz Alojzego Szewczyka- pracownika kolei. Rodziny z rodu owych zbiegów do dziś odwiedzają ich na cmentarzach uprzednio odwiedzając kwiaciarnie. Książenice wychowały również znanego biskupa Gerarda Bernackiego.