Kwiaty i prezenty – Kamieniec

kwiaty i prezenty

Nasza stacjonarna oraz internetowa kwiaciarnia Róża dostarczy kwiaty i prezenty do miejscowości Kamieniec nawet w 2 h. Jeśli nie ma możliwości aby na czas dostarczyć bliskiej osobie podarunku, my z chęcią to zrobimy i sprawimy miłą niespodziankę. Możesz zamówić kwiaty, bukiety, kosze delikatesowe, kosze kwiatowe, kwiaty doniczkowe, świece, balony, pluszowe maskotki, wieńce i palmy pogrzebowe do takich miast jak Zabrze, Knurów,Bytom, Sośnicowice oraz do wszystkich innych miast w Polsce. Kwiaciarnia internetowa wysyła kwiaty poczta. Kwiatowa przesyłka dostarczana jest ze świeżych kwiatów i odpowiednio zabezpieczona podczas transportu. Kwiaty dostarczamy 7 dni w tygodniu.

Kwiaty online z dostawą na terenie całej Polski i zagranicą

Wszystkie województwa, czyli: Śląskie, Łódzkie, Świętokrzyskie, Dolnośląskie, Kujawsko- Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Mazowieckie, Małopolskie, Opolskie, Podlaskie, Podkarpackie, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Zachodnio-Pomorskie i Wielkopolskie. Wielka Brytania, Niemcy czy USA to też miejsca gdzie realizujemy zamówienia. O świeżość i wysoką jakość kwiatów z pewnością nie trzeba się martwić. Zapraszamy do skorzystania z naszych kwiatowych usług. Dostawa kwiatów i prezentów nawet w dniu złożenia zamówienia
Nasza bukietowa poczta to nowoczesny pomysł na sprawienie komuś niespodzianki bezwzględnie na miejsce, w którym się znajdujemy. Kilka kroków wystarczy by wysłać kwiaty do Kamieńca. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce do złożenia zamówień internetowych na kwiaty i prezenty.

Kilka słów o samym mieście Kamieniec

Kamieniec leży w Polsce, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim, w gminie Zbrosławice. Miejscowość o powierzchni 8,30km. Wieś licząca 789 mieszkańców. Ze źródeł wiadomo, że nazwa Kamieniec, pochodząca od słowa „kamień”, oznaczała prawdopodobnie miejsce ufortyfikowane kamieniami. Na wzgórzu istniała obwarowana osada obronna kultury łużyckiej (650–400 p.n.e.), w której odkryto chatę odlewnika przedmiotów z brązu. W tym samym miejscu w VII–IX wieku istniał gród, należący do górnośląskiego plemienia zamieszkującego dorzecze Kłodnicy, zniszczony przez Świętopełka w 875 roku. Miejscowość była podobno wzmiankowana już w roku 1279. Kamieniec administracyjnie był związany z Pyskowicami (pierwotna parafia), Toszkiem i Gliwicami, przynależąc do kasztelanii toszeckiej, księstwa toszeckiego i następnie powiatu toszecko-gliwickiego i gliwickiego (do 1973 r.). W powiecie tarnogórskim Kamieniec znalazł się dopiero w 1999 r. w wyniku ostatniej reformy administracyjnej. 42-674 to kod pocztowy miejscowości Kamieniec. Kwiaciarnia wykonuje bukiety kwiatów dla mieszkańców owego miejsca. Zabytki, które warto zwiedzić w Kamieńcu to między innymi Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela z XV wieku, konsekrowany prawdopodobnie w 1417 r., Pałac z początku XVIIIwieku. Warto jeszcze wspomnieć o Sanatorium Rehabilitacyjnym Neuropsychiatrii Kamieniec-Zbrosławice (istniejący w Kamieńcu mikroklimat sprzyja leczeniu chorób układu oddechowego i nerwowego). Pacjenci przebywający w ośrodku często zostają obdarowywani produktami z naszej kwiaciarni. Szczególną popularnością cieszy się tu zrobiony z kolorowych róż z przybraniem „Kosz różana bajka”. Kamieniec w drugiej połowie XIX w. zajmował ok. 6km², obejmował 42 osady, posiadał 3 młyny wodne, kościół katolicki i szkołę. Parafia w 1869 roku liczyła 1437 katolików, 11 ewangelików i 7 izraelitów. Należały do niej: Księży Las, Nierada, Kamieniec, Łubki. Cały klucz kamieniecki liczył ok. 40km² i obejmował następujące miejscowości: Kamieniec, Boniowice, Księży Las, Łubki, Przezchlebie, Świętoszowice i Ziemięcice. Na jego terenie znajdowało się: 7 młynów wodnych, cegielnia i 4 piece wapienne. W Kamieńcu funkcjonuje Klub Sportowy Drama Kamieniec. Kwiaty otaczające boisko treningowe pielęgnowane są przez tutejsze gospodynie, które zakupują rośliny w miejscowej kwiaciarni internetowej.