Kwiaty i prezenty – Chudów

kwiaty i prezenty

Nasza stacjonarna kwiaciarnia Róża, a zarazem internetowa kwiaciarnia dostarczy kwiaty i prezenty do Chudowa nawet w 2 h. Dzięki naszym kwiatom i upominkom wywołasz uśmiech na wielu twarzach osób obdarowanych tymi prezentami. Dostarczamy kwiaty, bukiety, kosze delikatesowe, kosze kwiatowe, kwiaty doniczkowe, świece, balony, pluszowe maskotki, wieńce i palmy pogrzebowe do takich miast jak Zabrze, Knurów,Bytom, Sośnicowice oraz do wszystkich innych miast w Polsce. Kwiaciarnia internetowa wysyła kwiaty poczta. Kwiatowa przesyłka jest realizowana przez naszych kurierów kwiatowych , a kwiaty i prezenty do Chudowa są zawsze świeże i odpowiednio zabezpieczone przy transporcie. Kwiaty dostarczamy 7 dni w tygodniu.

Kwiaty on line z dostawą na terenie całej Polski i zagranicą

Kwiaty on line z dostawą do domu, firmy czy biura jest realizowana we wszystkich województwach Polski czyli: Śląskie, Łódzkie, Świętokrzyskie, Dolnośląskie, Kujawsko- Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Mazowieckie, Małopolskie, Opolskie, Podlaskie, Podkarpackie, Pomorskie, Warmińsko- Mazurskie, Zachodnio- Pomorskie i Wielkopolskie. Nasze bukiety dostarczamy także na terenie Wielkiej Brytanii , Niemiec i USA. Gwarantujemy dostawę wyłącznie świeżych i wyselekcjonowanych kwiatów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Kwiaty on line z dostawą nawet w dniu złożenia zamówienia. Nasza bukietowa poczta to czysta przyjemność dla osób obdarowywanych kwiatami i prezentami. Kilka kroków wystarczy by wysłać kwiaty do Chudowa. Kwiaciarnia Gliwice to wręcz idealne miejsce do złożenia zamówień internetowych na kwiaty i prezenty.

Kilka słów o samej miejscowości Chudów

Chudów wieś sołecka w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w gminie Gierałtowice. Miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego. Wieś posiada kod pocztowy 44-177. Kwiaty są bardzo popularne w tej miejscowości, nasza kwiaciarnia najczęściej zaopatruje klientów w piękne bukiety. Najczęściej zamawianym bukietem jest „Kosz 50 róż + Merci”, który zachwyca swoim urokiem. Nasi kurierzy dostarczą kwiaty w przeciągu 2 godzin od zamówienia. W latach 1975–1998Zamek – częściowo odbudowane ruiny renesansowego zamku z lat trzydziestych XVI wieku, wzniesionego przez szlachcica Jana Saszowskiego z Gierałtowic na miejscu wcześniejszego obiektu drewnianego. Obiekt murowany z kamienia i cegły, pierwotnie na planie prostokąta, z dziedzińcem centralnym z krużgankami i studnią. W 2004 roku odbudowano zamkową wieżę, w której mieści się obecnie małe muzeum, prezentujące zabytki z badań archeologicznych obiektu. W Chudowie swą działalność ma klub piłkarski pod nazwą Gwiazda Chudów. Pierwsze sukcesy sportowcy z Chudowa osiągali już przed wojną. W 1937 roku drużyna koszykówki: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej Strzelec Chudów, prowadzona przez nauczyciela Tadeusz Słomka, zdobyła Puchar Okręgu Rybnickiego. Uprawiano także biegi przełajowe, grę w szachy i palanta. Podczas wojny wielu sportowców zginęło m.in. Rufin Nocoń poległ pod Monte Casino, a Bernard Dymarz i Bernard Nocoń – w Afryce. Ci którzy zostali, po wyzwoleniu utworzyli klub sportowy: Gwiazdę. Pierwszy mecz piłkarski chudowianie rozegrali z drużyną z Ornontowic. Wieś zamieszkuje 1417 mieszkańców, z czego 50,3% to to kobiety a 49,7% stanowią mężczyźni. Przez wieś nie przepływa żadna rzeka. Miejscowości sąsiadujące to Ornontowice, Gierałtowice, Paniówki i Przyszowice.