Kwiaty i prezenty – Chechło

kwiaty i prezenty

Kwiaciarnia Róża to miejsce gdzie zamówisz kwiaty bezpośrednio w sklepie stacjonarnym jak i przez naszą stronę internetową. Dostarczamy kwiaty i upominki do miejscowości Chechło nawet w 2h. Dzięki naszym kwiatowym prezentom wywołasz uśmiech na twarzach osób obdarowanych. W naszej ofercie mamy szeroki wybór kwiatów, które dostarczamy na terenie całej Polski w każdy dzień tygodnia. Gwarantujemy indywidualne i profesjonalne podejście do klienta oraz miłą i fachową obsługę. Kwiaty i upominki do miejscowości Chechło dostarczamy naprawdę szybko. W ofercie posiadamy piękne wianki komunijne. Gliwice, Zabrze, Knurów to miejsca gdzie bez trudności dostarczymy każde kwiatowe zamówienie nawet w 40 minut.

Prosta i bezproblemowa wysyłka kwiatów i upominków

Wysyłka kwiatów i upominków na terenie całego kraju. Kurier doręczy przesyłkę w wybrane miejsce i na czas. Dostarczamy również paczki kwiatowe do Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA. Nasze przesyłki są pakowane bardzo starannie i wysyłane do osoby , której chcesz zrobić przyjemność. Wystarczy moment na prostą i bezproblemową wysyłkę kwiatów i upominków do Chechła. Kwiaciarnia Gliwice to miejsce gdzie zamówisz palmy, wieńce i wiązanki kwiatów pogrzebowych. Nasze florystki pomogą w doborze odpowiednich kwiatów lub upominków dostosowanych do uroczystości.

Kilka słów o miejscowości Chechło

Chechło – to wieś w Polsce, która leży w województwie śląskim. Należy do powiatu gliwickiego i gminy Rudziniec. Miejscowość należała kiedyś do województwa katowickiego.Wieś Chechło oznacza mokradła bądź mokre łąki. Pierwsza nazwa wsi to: villa Chelack, później w1300 roku zmieniono na Chechel, a dopiero w 1679 nosiła nazwę Chechło. W czasie germanizacji nazwa wsi została zmieniona na niemiecką Strahleim.
Szacowany okres powstania wsi to XIII wiek. Miejscowość ta wchodzi w skład kasztelanii toszeckiej.
Pierwszym właścicielem wsi był rycerz Wilczek, później rycerz Stefana Stral von Czechel, następnie w 1515 roku właścicielem zostaje szlachcic Melchior Ściborowski, później kolejno przejmuje ją J.M.K Fryderyk von Oderwolf, potem wieś zakupili hrabowie Paczyńscy, Wemer, Sobek, Strachowity, Scherr – Toss Hohenlohe – Oehringen. Powstał również drewniany kościół, którego podmurówka była z kamienia polnego. W1949 roku kościół spłonął od uderzenia piorunem. Działa również we wsi huta żelaza.
W Chechle jest Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego. Dzień nauczyciela w szkole może być okazją do tego aby wybrać nasze kwiaty „Bukiet sen nocy letniej” i obdarować ulubionego nauczyciela. Kwiatowa dostawa to idealny sposób aby w szybki sposób sprawić radość sympatycznemu nauczycielowi.
Znajduje się tam jezioro Chechło. Turystyka jest na wysokim poziomie. Znajdują się również grupy ratownicze a w sezonie działa policja wodna. Można wypożyczyć sprzęt do pływania. Istnieje sporo ścieżek rowerowych. Po przejażdżce rowerowej można odpocząć w licznych knajpkach. Jest tam również pole namiotowe z toaletami i parkingiem. W lesie usytuowane są domki kempingowe. W tej miejscowości funkcjonuje również nasza kwiaciarnia internetowa.