Kwiaty na zimę

To fakt, że kwiaty najpiękniej kwitną i prezentują się wiosną. Jednak wiele gatunków roślin zakwita również zimą. Są też takie, które zawsze kojarzyć nam się będą z białym puchem za oknami, jak przepiękna ciemnoczerwona Gwiazda Betlejemska. W czasie, gdy większość roślin zimuje, niektóre okazy zaczynają budzić się do życia. 

Od dziecka z kończącą się zimą kojarzą się przebiśniegi, krokusy czy narcyzy. Tymczasem wiele roślin pięknie kwitnie już kilka miesięcy wcześniej. Rzadziej myślimy zimą o kwiatach ciętych, a i o tej porze roku można stworzyć piękne kompozycje kwiatowe ze świeżych roślin. Niezwykle prezentuje się w wazonie amarylis. To wielobarwne duże kwiaty na mocnej sztywnej łodydze (wyglądają trochę jak skrzyżowanie lilii z żonkilem). Chyba najbardziej okazale prezentują się w kolorze czerwonym, jednak często występują też w kolorach różowym, białym lub pomarańczowym. Idealne kwiaty na zimę to eustomy. Wspaniałe, delikatne kwiaty – najczęściej białe – okazale prezentują się w eleganckich bukietach. Eustoma jest tak popularna, że prawie wszystkie bukiety ślubne, co druga bransoletka ślubna lub butonierka ślubna skomponowana jest z wykorzystaniem tej przepięknej rośliny. To musthave tego sezonu. Ponadczasowo i niezwykle elegancko prezentuje się zimą róża. Można wykonać zarówno klasyczne, jak i bardzo oryginalne wiązanki, bukieciki z żywych kwiatów. Wybór kolorów jest ogromny. Róża idealnie nadaje się do budowania skomplikowanych kompozycji, jak i prostych bukietów do wazonu. Fantastyczną ozdobą lub prezentem może być kosz herbacianych róż. Róże jako symbol miłości zawsze rozgrzeją niejedno serce 14 lutego w Walentynki. Serce prawdziwego fana florystyki ozdobnej skradną z całą pewnością wiecznie żywe róże. Trwałość 2 lata to niezwykłe osiągnięcie, które zachwyci najbardziej wymagających klientów.  

Zimą bardzo zależy nam na tym, by bukiety były trwałe i dobrze zniosły nie najlepsze warunki pogodowe. Szczególnie o tej porze roku polecamy kwiaty z dostawą do domu (lub kwiaty na Walentynki z dostawą do restauracji lub w inne wybrane miejsce). Jeżeli zimą zmieniasz swój stan cywilny, dostarczamy kwiaty na ślub i wesele bezpośrednio na ceremonię lub salę weselną. Nasza kwiaciarnia to prawdziwa międzynarodowa poczta. Wysyłka kwiatowa realizowana jest bowiem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.  

Warto zimą pamiętać o pięknych kwiatach doniczkowych i ogrodowych. Bardzo efektownie prezentuje się cyklamen perski, zwany potocznie fiołkiem alpejskim (choć z fiołkiem nie ma nic wspólnego). To niezwykle popularne i lubiane domowe kwiaty doniczkowe. Zazwyczaj różowe, fioletowe, ciemnoczerwone lub białe mają oryginalny kształt. Płatki tych rośli są zrośnięte na dole i oddzielają się od siebie u góry. Brzegi płatków mogą być ząbkowane, faliste lub zupełnie gładkie. Każda lokalna kwiaciarnia ma je w sprzedaży. Wspaniale nadaje się do dekoracji wnętrz, może też być wręczany jako prezent. Podobnie orchidea – to jeden z najpiękniejszych i najłatwiejszych w uprawie storczyków. W naszej kwiaciarni znajdziesz naprawdę świeże i wspaniałe okazy tych niezwykłych kwiatów. Fioletowe, różowe, białe lub czerwone z całą pewnością zachwycą każde wymagające oko. Ciekawie prezentować się może również doniczkowe anturium.  

W ogrodzie zimą najczęściej sadzi się krzewy lub byliny. Wśród tych najbardziej popularnych wymienić można wrzosiec krwisty, leszczynę pospolitą lub oczar pośredni. Wrzosiec o kwiatach białych, różowych lub purpurowych kwitnie już pod koniec stycznia. Leszczyna to rozłożysty krzew z żółtymi kwiatami, które zaczynają rozwijać się na początku lutego. Kwiaty oczaru wyglądają niczym frędzle – najczęściej są żółte, rzadziej pomarańczowe lub czerwone. Kwitnie od grudnia do lutego. Te rośliny, jak i wiele innych gatunków spowodują, że ogród zimą może wyglądać wyjątkowo i wcale nie musi być ponury. 

Zimowe kwiaty wymagają czasem szczególnej opieki. Warto skonsultować się z florystą, a Twoje kwiaty na pewno długo będą się wspaniale prezentowały. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania i przygotujemy Twoje zamówienie. Zorientuj się, jakie artykuły ogrodnicze i sadzonki są dostępne w okresie zimowym. W naszym asortymencie znajdują się też kompozycje i kwiaty do biura. Jeśli będziesz potrzebował, dostarczy Ci je nasz kurier. Kwiaty na zimę to niewielki wydatek, a Twoje otoczenie zmieni się nie do poznania. Pamiętaj – Róża to najlepsza kwiaciarnia internetowa, która nie zawiedzie Cię również zimą.

udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *