bukiet kwiatów mieszanych

Kwiaty na imieniny – komu i jak wręczać?

Kwiaty na imieniny – komu i jak wręczać?

Mimo iż w ciągu roku jest wiele okazji, by sprawić naszym bliskim radość drobnym upominkiem czy bukietem pięknych kwiatów, to imieniny należą do tych szczególnych. Wiele osób przypisuje imionom bardzo duże znaczenie i wierzy w to, że imię, które nosimy wpływa na to kim jesteśmy czy jakimi cechami charakteru jesteśmy obdarzeni. Często też przed nadaniem imienia swojemu dziecku sprawdzamy jego znaczenie i pochodzenie oraz to, jakie atrybuty dane imię ze sobą niesie. Również nasi przodkowie wierzyli w to, że imię kształtuje cechy osobowości. Dlatego też nadawali swym dzieciom imiona, których znaczenie zawierało pożądane przez nich cechy charakteru. Obecnie wybierając imię dla naszego dziecka często kierujemy się także modą, brzmieniem czy opinią naszych bliskich.

Niezależnie od motywów, jakie towarzyszyły nam przy podjęciu decyzji o nadaniu imienia, to właśnie ono, obok nazwiska, jest tym, co w dużej mierze nas identyfikuje. Dlatego też dla wielu osób imieniny są równie ważnym świętem, jak urodziny. W niektórych regionach i krajach katolickich czy prawosławnych obchodzenie dnia imienin jest nawet ważniejsze niż świętowanie urodzin. Zwyczaj ten jest bardzo popularny także w Polsce, choć w mniejszym stopniu dotyczy to regionu Górnego Śląska czy Kaszub. Imieniny chętnie obchodzone są również przez naszych sąsiadów – w Niemczech, w Czechach czy na Słowacji, jak również w wielu innych krajach świata. Obchody Dnia Imienin przypominają często sposób, w jaki świętuje się urodziny. Dlatego też w tym szczególnym dniu solenizant otrzymuje często bukiety kwiatów, drobny upominek oraz życzenia od swoich bliskich, przyjaciół czy współpracowników. Wręczanie kwiatów osobom, które świętują dzień swoich Imienin jest świetnym sposobem na okazanie komuś sympatii lub po prostu okazją by umilić komuś dzień.

Kwiaty na imieniny – komu i jak wręczać? Warto zadać sobie to pytanie, gdyż czasem łatwo popełnić tu pewne faux pas. Co do tego komu wręczać kwiaty na imieniny, odpowiedź wydaje się stosunkowo prosta. Mogą to być kwiaty dla mamy, babci, cioci, wujka, dziadka, jak również kwiaty dla dziewczyny czy kolegi lub koleżanki z pracy. Tak naprawdę możemy obdarować nimi każdego, kogo darzymy sympatią, lub komu chcemy sprawić przyjemność z ważnej dla niego okazji. Istotny jest jednak również sam sposób wręczania bukietu. Pamiętajmy, by przed wręczeniem obrócić bukiet kwiatami do góry. Może się to wydawać oczywiste, jednak wciąż często zdarza się, że podajemy komuś kwiaty w taki sposób, w jaki prawidłowo powinno się je jedynie przenosić – czyli kwiatem do dołu, a łodygą do góry. Nieeleganckim jest jednak wręczanie w ten sposób kwiatów komukolwiek. Inną, równie istotną kwestią, jest konieczność zdjęcia przed wręczeniem bukietu ochronnego papieru lub folii (jeżeli nie jest to folia ozdobna).

Co istotne, w dzisiejszych czasach możemy wręczać kwiaty zarówno osobiście, jak i na odległość. Nasza kwiaciarnia wychodząc naprzeciw potrzebom swoich Klientów również oferuje taką możliwość! Jeżeli bliskie Ci osoby mieszkają daleko i nie masz możliwości, by bukiety dla mamy, babci, na urodziny czy imieniny wręczyć osobiście, skorzystaj z opcji, jaką jest kwiaciarnia wysyłkowa! Możesz zamówić kwiaty z dostawą do domu, a o to, by trafił do Twoich bliskich piękny bukiet kwiatów, zadba już nasz kurier. Kwiaty są zapakowane w taki sposób, by przetrwały podróż w nienaruszonym stanie. W jaki sposób złożyć na nie zamówienie? Jedną z opcji jest nasza tele kwiaciarnia, gdzie dokonujesz zakupu telefonicznie, ale pamiętaj, że możesz także zamówić bukiety on-line.

Skoro wiemy już jak poradzić sobie w kwestii tematu, jakim są kwiaty na imieniny oraz to komu i jak je wręczać, warto także odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie kwiaty będą najodpowiedniejsze z tej okazji? Warto w tym kontekście dowiedzieć się co preferuje nasz solenizant czy solenizantka – wiązanki, bukieciki z żywych kwiatów a może jeszcze inne kompozycje kwiatowe? Jeżeli chcesz, by twoje kwiaty na urodziny, imieniny oraz inne okazje zachwycały i spełniały Twoje oczekiwania, najlepiej zwrócić się o pomoc do naszych ekspertów, których pasją jest florystyka okolicznościowa i którzy pomogą Ci stworzyć piękne kompozycje kwiatowe. Na stronie internetowej naszej kwiaciarni znajdziesz również wiele ciekawych inspiracji i propozycji zarówno jeżeli chodzi o kwiaty i bukiety, jak i różnego rodzaju upominki. Zamów lub wyślij kwiaty swoim bliskim z okazji imienin, a na ich twarzach z pewnością zagości uśmiech!

udostępnij wpis: