kwiaty_dla_babci_i_cioci

Kwiaty dla babci, cioci

Czy diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety? Tak, ale tylko wtedy, kiedy wręczane są wraz z bukietem kwiatów. Piękna, elegancko przyozdobiona wiązanka to prosty i symboliczny gest, a odpowiednio dobrana do wieku, gustu i okazji zawsze będzie powodem do uśmiechu i radości.

Każda lokalna kwiaciarnia ma w swoich zasobach sezonowe i ponadczasowe kwiaty, jak też gotowe bukiety – dla tych którym bardzo się spieszy lub nie mają pomysłu na własną kompozycję. Przy odrobinie pomysłowości i fantazji piękne bukiety dla mamy, babci, siostry czy córki możemy też stworzyć samemu – po konsultacji z florystą lub w Internecie.

Kwiaciarnia on-line to miejsce, w którym bez fizycznej pomocy specjalisty wyczarujemy wymarzony, spersonalizowany bukiet. Wystarczy kilka kliknięć i na ekranie pojawi się kreator kwiatów. Poczta i wysyłka kwiatowa to kolejny krok. Ale zanim do niego przejdziemy, musimy odpowiednio dobrać składniki – jak w dobrym przepisie kulinarnym. Grunt to pewność siebie – e-kwiaciarz, którym stajemy się na chwilę, powinien przede wszystkim myśleć o obdarowywanej osobie. Kwiaty dla babci, cioci mogą być jak trudne do ułożenia puzzle – warto przy ich układaniu pamiętać nie tylko o okazji czy zasobach naszego portfela, lecz także o symbolice, jaka kryje się za konkretnymi roślinami i za poszczególnymi kolorami. Tego, co znajdziemy tworząc e-bukiety, często nie powie nam żadna kwiaciarnia. Orchidea to na przykład symbol wytrwałości i zdecydowania, słonecznik to radość, ale też królewska godność, a kwiaty w odcieniach czerwieni zazwyczaj kojarzone są z miłością. Uważajmy na kolor żółty – ten, najczęściej kojarzony ze słońcem i optymizmem, równie często pojawia się jako symbol zawiści czy zdrady, więc warto w bukietach mieszać go z innymi kolorami. Biel możemy zarezerwować na podniosłe uroczystości, gdyż wyraża szlachetne i szczere uczucia i połączyć ją z niebieskim – oznaką wierności. Z palety kolorów najlepiej od razu usunąć fiolet. Ten kolor niesie ze sobą smutek, żal i żałobę – najczęściej fioletowe kwiaty zobaczyć możemy na uroczystościach pogrzebowych.

Nawet najlepsza kwiaciarnia internetowa nie zastąpi jednak naszego indywidualnego podejścia. Przed przystąpieniem do pracy nad bukietem zadajmy sobie więc pytanie – co chcemy przekazać, wręczając kwiatową przesyłkę? Czasem wystarczy skromny, elegancki bukiecik, w innych przypadkach jednak, jak na przykład jubileusze, kwiatowa dostawa powinna robić wrażenie przede wszystkim swoim rozmiarem. Ogromny kosz, a w nim kwiaty dla mamy, babci lub cioci (może być nawet kilkadziesiąt – w zależności od rocznicy) mogą na długo pozostać w pamięci. Jeśli wiemy, że obdarowywana osoba jest sentymentalna, możemy tak dobrać kwiaty, by po zasuszeniu mogły na długi czas stać się dekoracją domu.

Ale same rośliny to jeszcze nie wszystko. Oprócz odpowiedniego doboru elementów bukietów, naszej uwadze nie powinna umknąć terminowa dostawa kwiatów. W najlepszych kwiaciarniach, jak Kwiaciarnia Róża, punktualność doręczenia zawsze jest priorytetem, zwłaszcza jeśli chodzi o kwiaty dla babci, cioci czy innych członków rodziny, którzy potrafią być szczególnie wrażliwi na pamięć o ważnych rocznicach. Poczta z kwiatami to zwłaszcza dla osób starszych, przyzwyczajonych do osobistego wręczania upominków, ciągle nowość. Dostawca bukietów w drzwiach może się okazać sporym zaskoczeniem – coraz częściej jednak przesyłka kwiatowa, kreator kwiatów i kliknięcie „wyślij kwiaty”, zastępuje osobisty kontakt, zwłaszcza jeśli obdarowywana osoba mieszka zbyt daleko. Dzięki możliwościom technologii, doręczanie kwiatów staje się codziennością. Nie bójmy się go – w Kwiaciarni Róża, jak i w innych najlepszych kwiaciarniach internetowych, możemy się poczuć, jakby przed naszymi oczami i spod naszych palców wyłaniało się profesjonalne studio kwiatowe. Wszystko dzięki kompleksowej i profesjonalnej obsłudze, szerokiemu wachlarzowi możliwości, intuicyjnej obsłudze strony oraz dobremu kontaktowi z klientem. Zaufanie jest kluczem do sukcesu kwiaciarni on-line, a także do spokoju jej klientów – powierzając kwiaciarni internetowej wręczenie kwiatów sprawiamy, że staje się poniekąd odpowiedzialna za jakość naszych relacji z bliskimi. Kwiaty dla babci, cioci, są jej istotnym elementem – ich symbolika nigdy się nie zestarzeje i zawsze będzie aktualnym oraz ponadczasowym sposobem na wyrażenie uczuć, sympatii i pamięci.

udostępnij wpis: