jodła_kaukaska_cięta_i_doniczkowa

Jodła kaukaska cięta i doniczkowa

Jodła kaukaska wyjątkowo sprawdza się w roli drzewka bożonarodzeniowego. Nic dziwnego, że na całym świecie jest jednym z najpopularniejszych wyborów przed świętami. Jodła kaukaska cięta i doniczkowa to świetny wybór, bo łączy w sobie wysoką jakość i stosunkowo niewielkie koszty. Jest wyjątkowo trwała – potrafi przetrwać cały okres świąteczny i być piękną ozdobą przez kilka tygodni (nawet do dwóch miesięcy). Wiele osób uważa, że to najlepszy gatunek choinek, bo wyróżniają się one grubymi igłami, które nie opadają (jedynie zasychają), a ich ciemnozielony kolor idealnie komponuje się z wielobarwnymi ozdobami.

Choć jodła kaukaska pochodzi z Azji, a do Europy została sprowadzona w połowie XIX wieku, jest tutaj bardzo popularna. Znana pod nazwą jodła Nordmanna lub jodła normandzka jest dostępna w szkółkach, kwiaciarniach i punktach sprzedaży choinek. W Europie najlepszym miejscem do uprawy jodły kaukaskiej jest Dania. Kwiaciarnia Róża sprowadza choinki z najlepszych plantacji z Danii i Niemiec, dlatego najlepsza jakość jest w pełni gwarantowana. Jodła rośnie stosunkowo wolno, dlatego w ogrodach raczej nie znajdziemy wyższej niż 5-7 metrów. W przeciwieństwie do świerków, które potrafią być kilkukrotnie wyższe. Charakterystyczny dla jodły jest jednak jej regularny stożkowaty pokrój – jest bardzo szeroka na dole i zwęża się ku górze. O jodłach kaukaskich mówi się, że to „gęste choinki”, ponieważ ich gałęzie są bardzo zwarte i rosną niemal poziomo. Co ważne, drewno jodły nie wytwarza żywicy, dlatego możemy być pewni, że, gdy zabierzemy drzewko do domu, nie będzie „brudziło”. Ponieważ igły jodły nie są kłujące, nadaje się ona do domu, gdzie lokatorami są małe dzieci. Zainteresowane bożonarodzeniowym drzewkiem, na pewno nie zrobią sobie krzywdy. Jodła w przeciwieństwie do świerku nie cechuje się intensywnym zapachem, dlatego niektórzy polecają ją jako świetny wybór dla alergików. Takie drzewko świąteczne jest idealnym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wymagających gości i członków rodziny.

Kwiaciarnia Róża posiada szeroki wybór choinek, które możesz sprawić sobie na Boże Narodzenie. W naszej ofercie znajduje się jodła kaukaska cięta i doniczkowa. Jeżeli wolisz, by Twoje drzewko było przycięte, możesz wybrać u nas także stojaki metalowe i plastikowe do choinek. Na życzenie przytniemy choinkę pod wskazany wymiar, tak by zmieściła się do Twojego wnętrza. Jeżeli wolisz choinkę w doniczce, również i takie znajdziesz na naszej stronie internetowej i w sklepie stacjonarnym. Najbardziej polecamy jodłę kaukaską o wysokości 60-80 cm. Ponieważ jej system korzeniowy nie jest jeszcze tak bardzo rozbudowany dajemy gwarancję ukorzenienia! Nieważne, na co się zdecydujesz, my zapewniamy transport choinek oraz pakowanie choinki w specjalną siatkę do transportu. Dzięki tym rozwiązaniom możesz być pewien, że wybrane przez Ciebie drzewko bożonarodzeniowe dotrze do Ciebie w idealnym stanie. Zapewniamy bardzo wysoki poziom obsługi i dbamy o potrzeby każdego Klienta. Na naszej stronie znajdziesz małe i duże choinki. Wystarczy, że zadzwonisz do nas lub dokonasz zakupu przez Internet, a my dostarczymy drzewko wprost pod Twoje drzwi. Będziesz mógł zająć się jego przyozdobieniem i przygotowaniami świątecznymi, a później wspólnym cudownym czasem w gronie rodzinnym. Jodła kaukaska nie wymaga regularnego przycinania, ani szczególnej pielęgnacji. Jeśli chcesz, możesz samodzielnie usunąć jej dolne gałęzie. Pamiętaj jedynie o regularnym podlewaniu. Jodła lubi gleby gliniaste o umiarkowanej wilgotności. Lubi też ciepło, ale nie stawiaj jej blisko kaloryfera. Nie będzie jej dobrze w ogrodzie, kiedy temperatura spada poniżej zera. Jodły kaukaskiej raczej nie wystawia się na działanie wysuszających i zimnych wiatrów. Znacznie lepiej będzie się rozwijała, gdy wilgotność powietrza jest większa. Jeśli zapewnisz jej takie warunki, na pewno będzie towarzyszyła Tobie i Twojej rodzinie przez długie tygodnie.

Ze względu na swój piękny wygląd jodła kaukaska wspaniale prezentuje się przyozdobiona bombkami i lampkami. Jeśli nie masz czasu, by to zrobić, jak zwykle możesz zwrócić się do Kwiaciarni Róża. Oferujemy profesjonalne przyozdobienie choinki. Uzgodnimy z Tobą wszystkie szczegóły i udekorujemy drzewko zgodnie z Twoimi wymaganiami. Jodła zachwyci Twoich gości, Klientów lub kontrahentów, a my obiecujemy, że znajdziesz pod nią wymarzone prezenty świąteczne!

udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *