dekoracje-swiateczne

Dekoracje świąteczne

Święta Bożego Narodzenia już za rogiem. Spadł pierwszy, obfity śnieg, w sklepach już od kilku tygodni grają świąteczne playlisty, a każdy z nas myśli już o wolnych dniach od szkoły czy pracy. Niektórzy z Was pewnie teraz wpadają w panikę, zastanawiając się, kiedy umyć okna, zrobić gruntowne porządki i znaleźć czas na gigantyczne zakupy w hipermarkecie. Przecież już od początku grudnia w sklepach można spotkać głównie dzikie szaleństwo! Ale kończy się jak zawsze – jakoś wygospodaruje się na tyle czasu, żeby zdążyć ze wszystkim, co niezbędne. Dla wielu osób samo przygotowywanie do Bożego Narodzenia jest niemal tak samo przyjemne, jak świąteczny czas i czerpie radość z planowania, organizowania i realizacji planów, które sprawiają, że końcówka grudnia jest taka wyjątkowa.

Dekoracje świąteczne: choinki, wianki, stroiki, e-kwiaty

Na pewno jednymi z ważniejszych elementów, które mają znaczący wpływ na stworzenie odpowiedniego klimatu i atmosfery są dekoracje świąteczne. W Internecie znajdziesz masę inspiracji. Supermarkety już od listopada prześcigają się w świątecznych ozdobach – na pewno podpatrzyłeś już niejeden pomysł, który okazał się idealny do Twojego domowego zacisza. Działy ogrodnicze czy lokalne kwiaciarnie zaopatrzone są po brzegi w choinki, stroiki świąteczne oraz wianki adwentowe. Na świątecznym stole okazale prezentują się bukiety bożonarodzeniowe, które przygotuje za Ciebie Twoja kwiaciarnia. Możesz też zamówić e-kwiaty z szerokiej oferty, jaką dysponuje nasza e-kwiaciarnia Róża. Najbardziej popularną rośliną o barwnych, czerwonych liściach, będącą symbolem Świąt jest poinsecja, zwana powszechnie gwiazdą betlejemską. Wisienką na torcie świątecznych, roślinnych dekoracji, będzie jemioła. Współczesna tradycja mówi, że pocałunek złożony pod jemiołą ma magiczną moc i przynosi miłość oraz szczęście. Można ją zawiesić nawet nad stołami tych wątpiących – przecież świąteczny buziak w pięknym otoczeniu jeszcze nikomu nie zaszkodził!

Świąteczne akcesoria: bombki, lampki, girlandy, świeczki zapachowe

Bombki i lampki choinkowe to pierwsze skojarzenie, które wizualizuje się przed oczami, gdy myślimy o przystrojeniu domu na Święta. Piękne, ręcznie malowane bombki szklane lub ekonomiczne zestawy plastikowych bombek choinkowych oraz lampki choinkowe – to świąteczny elementarz dekoracji bożonarodzeniowych. Zawsze można poszaleć i oddać pole do popisu dzieciom, które z przyjemnością zawieszą zdobione własnoręcznie pierniczki, czy łańcuch z kolorowego papieru, przygotowany na szkolne zajęcia plastyczne.

Świetnym pomysłem na dekoracje świąteczne są również girlandy – zarówno sztuczne łańcuchy choinkowe, łańcuchy z małych żarówek, sztucznych kryształków, jak i girlandy żywe z gałązek iglaków, przeplatanych liśćmi gwiazdy betlejemskiej.

Idealnie w wystrój świąteczny wpasują się również świeczki zapachowe, porozstawiane np. na kominku czy stoliku kawowym, które dopełnią świątecznego klimatu dzięki zapachom. W naszej ofercie znajdziesz m.in.: słoiki christmas eve, wood fire, christmas cookie czy świece w formie wosku.

Ozdobne pakowanie prezentów

Jedną z najważniejszych dekoracji są… prezenty na Święta spiętrzone pod choinką. Dopełniają obrazu idealnych Świąt. W sklepach znajdziesz całe mnóstwo torebek ozdobnych z motywami świątecznymi. To najszybsze i najprostsze rozwiązanie, a w dodatku dość praktyczne. Kto z nas chociaż raz nie użył takiej torebki po razu drugi? Warto jednak włożyć trochę więcej wysiłku i zapakować prezenty świąteczne w papier okolicznościowy (używając dwustronnej taśmy – najbardziej przydatnego gadżetu w pakowaniu prezentów!), ozdabiając dowolnymi dodatkami. Świetne wrażenie robią dodatki naturalne, a ponadto mają walor ekologiczny. Możesz użyć bawełnianych sznurków, szarego papieru, suszonych plastrów pomarańczy bądź cytryn, gałązek świerku bądź jemioły czy łupinek orzechów. Jeśli jednak dalej brakuje Ci pomysłu, zawsze możesz oddać to bojowe zadanie naszym doświadczonym florystom. Kwiaty do wysłania to tylko jedna z szerokiego zakresu działalności kwiaciarni Róża. Nasza e-kwiaciarnia dysponuje całą gamą papierów ozdobnych i innych dekoracji, które nadadzą prezentom niepowtarzalny charakter. Rozwiązaniem kompleksowym mogą okazać się dla Ciebie nasze gotowe ozdobne kosze upominkowe z ekskluzywnymi czekoladkami, wysokogatunkowymi alkoholami, czy świeżymi owocami, pakowane w drewniane skrzynki czy wiklinowe kosze.

udostępnij wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *