Baner- 21 stycznia- Dzień Babci

21 stycznia – Dzień Babci

Już za parę dni Dzień Babci, będące wyjątkowym świętem wszystkich Babć jak i ich wnucząt. Nasze najukochańsze Babcie zasługują na prezenty każdego dnia, bez okazji, ale 21 stycznia każdy podarowany prezent przyjmuje wyjątkową oprawę. Warto zatem zastanowić się nad znaczeniem tego święta jak i zacząć rozmyślanie nad prezentem na tak wyjątkowe święto.

W Polsce pomysł utworzenia święta pojawił się w 1964 roku za pośrednictwem tygodnika „Kobieta i Życie”. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”, a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger. W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Najczęściej kupowanymi prezentami z okazji Dnia Babci są kwiaty, i te cięte jak i doniczkowe. Tego dnia w Kwiaciarniach całej Polski tworzą się kolejki z wnukami chcącymi obdarować kochane babcie. Kolejnym prezentem są słodkości, gdzie trendem są teraz czekolady z okazji danego święta z np. napisem „Dla Babci” itp. Trzecim już pomysłem są różnego typu kubki, ramki czy ozdoby do domu.

Na stronie Kwiaciarni Róża znajdziecie wiele pomysłów na obdarowanie tak bliskiej osoby, każdemu wnukowi jaką jest BABCIA.

udostępnij wpis: