Kwiaty i prezenty – Łącza

kwiaty i prezenty

Zamów kwiaty i prezenty do miejscowości Łącza a my dostarczymy je w 2h! Jest to wspaniała niespodzianka i duże zaskoczenie dla bliskiej Ci osoby. W swojej ofercie posiadamy bukiety kwiatowe, kosze delikatesowe, kosze kwiatowe, kwiaty doniczkowe oraz e-prezenty. Kwiatowa przesyłka, którą przywiezie nasz kwiatowy kurier z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Kwiaty i prezenty do miejscowości Łącza dostarczamy od poniedziałku do niedzieli.

Dostawa kwiatów online do domu na terenie Polski i nie tylko

We wszystkich województwach Polski czyli: Śląskie, Łódzkie, Świętokrzyskie, Dolnośląskie, Kujawsko- Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Mazowieckie, Małopolskie, Opolskie, Podlaskie, Podkarpackie, Pomorskie, Warmińsko- Mazurskie, Zachodnio- Pomorskie i Wielkopolskie oraz na całą Europę i świat zostanie zrealizowana twoja dostawa. Kwiaty online to gwarancja najlepszej jakość kwiatów i usług. Serdecznie zapraszamy do złożenia zamówienia w naszej kwiaciarni internetowej i stacjonarnej. Dostawa kwiatów online zostanie zrealizowana poprzez kwiaciarnie Róża z Gliwic nawet w dniu złożenia zamówienia. Wyślij bukiet już dziś międzynarodową poczta. Wysyłka kwiatowa to najlepszy sposób na podarowanie odrobiny radości.

Kilka słów o miejscowości Łącza

Łącza  to wieś położona w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w gminie Rudziniec.
W latach 1975-1998 miejscowość ta leżała na obszarze województwa katowickiego. Łącza liczy 375 mieszkańców i dwa szlaki turystyczne: Szlak Powstańców Śląskich oraz Szlak Okrężny wokół Gliwic. Kod pocztowy Łączy to 44-160. Według znawców nazwa miasta Łącza pochodzi od polskiej nazwy „las”. Łącza jest wymieniona jako najstarsza zanotowana nazwa miejscowości Lase podając jej znaczenie “Walddorf” czyli po polsku “Leśna wieś”. Niemcy zgermanizowali nazwę na Latscha w wyniku czego utraciła ona swoje pierwotne znaczenie. Polska administracja spolonizowała wcześniejszą zgermanizowaną nazwę w wyniku czego nie wiąże się ona obecnie z pierwszym znaczeniem. Jednym z najtragiczniejszych żywiołów jakie spotkało Łęcze był pożar lasów w 1992 roku. W sierpniu 1992 doszło do katastroficznego pożaru lasów w rejonie Kuźni Raciborskiej. Pożar objął powierzchnię ponad 9 tys. ha. W akcji gaszenia wzięło udział ponad 8,5 tys. ludzi. W ogniu znalazły się trzy nadleśnictwa: Rudy Raciborskie, Rudziniec i Kędzierzyn. W Łączy ogień podszedł pod zabudowania. Dzieci i osoby starsze ewakuowano. Koło łowieckie wywiozło z okolicznych lasów cztery samochody ciężarowe martwych zwierząt leśnych. Spaleniu uległy również zabytkowe 200-letnie lipy, szkółka leśna i kwiaty. Łącza po pożarze potrzebowała aż pięciu lat aby wszystko wróciło do normy. W Łączy znajduję się zabytkowy Kościół Najświętszej Marii Panny. Jest to kościół drewniany o konstrukcji zrębowej z nieociosanych okrąglaków. Do 1698 roku był pod wezwaniem  św. Marcina, następnie pod wezwaniem  św. Jana Chrzciciela, a od roku 1929 pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny i św. Marcina. Kościół konsekrowany w 1490 roku. 30 stycznia 1994 roku kościół całkowicie spłonął. Posiadał cenne zabytki takie jak gotycka rzeźba Madonny z Dzieciątkiem z początku XV wieku, która na szczęście ocalała, ponieważ oddano ją do Muzeum Diecezjalnego w Opolu. Po tej tragedii pogrążona w żałobie była cała Łącza. Kwiaciarnia, sklepy oraz szkoła i przedszkole nie uległy zniszczeniu. Kosz delikatesowy „Kosz podziękowań” wykonany u nas w kwiaciarni był główną nagrodą dla tegorocznego zwycięzcy w konkursie “Kwiaty w Twoim ogrodzie”.