Zdjęcie- 8 marca- Dzień Kobiet

8 marca – Dzień Kobiet!

Coroczne święto, którego początki wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet datowane są na 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki.

W Polsce święto te jest obchodzone do dziś ale największą popularność zdobyło w czasach PRL. W latach 70. do popularnych wówczas podarunków, którymi były rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło czy kawa dodawano goździki, a później tulipany.

W dzisiejszych czasach, każdego roku, 8 marca obdarowujemy Kobiety najczęściej kwiatami i słodyczami. Odbywają się również liczne manifestacje połączone z happeningiem na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn jak i na rzecz innych aktualnych problemów społecznych.

Dzień Kobiet, jest pomimo różnic w datach, świętem międzynarodowym. Pamiętaj tego dnia o kwiatach i drobnym upominku, a na pewno każdej Pani zrobi się miło. Poczta różano kwiatowa jest miejscem, w którym znajdziecie idealne upominki na ten dzień.

A tak nawiasem mówiąc to o Kobietach i kwiatach dla Nich, pamiętajcie każdego dnia.

Poczta wysyłkowo kwiatowa jest idealnym rozwiązaniem dla zapominalskich!

udostępnij wpis: