Dzisiaj imieniny obchodzą: Szymon, Konstancja

14 luty, coroczne Święto Zakochanych

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Walentynki, każdego roku obchodzone 14 lutego na cześć świętego Walentego będącego patronem zakochanych. To doskonała okazja do obdarowania bliskiej osoby prezentem, kwiatami, wyznaniem.

Czytając historię święta Zakochanych, znajdziemy informację iż w Europie południowej i zachodniej były obchodzone już w średniowieczu. W Polsce Walentynki zaczęto obchodzić nieco później bo dopiero w latach 90. XX wieku.

W tym dniu obdarowujemy prezentami od serca ukochane nam osoby, lub takie na których nam bardzo zależy i np chcemy wyznać miłość.

Najlepszym i klasycznym podarunkiem tego dnia są kwiaty. Od samego rana w Walentynki ustawiają się kolejki zakochanych w kwiaciarniach gdzie królują Róże, szczególnie czerwone.

Róża jest symbolem miłości. A kolor jaki dobierzemy nie jest też bez znaczenia. Czerwone róże o jakich już wspomniano oznaczają namiętność, tęsknotę a ciemna czerwień nawiązuje do erotyki.

Tego dnia prócz róż, kupujemy bardzo często też inne kwiaty i bukiety. Dużą popularnością cieszą się też słodkości w postaci czekoladowych serc, napisów Kocham czy Love.

Zaproś ukochaną do restauracji, kina, teatru a tam wręcz kwiaty i bądźcie tego dnia najbardziej zakochanymi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
share post:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *